Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
عراق ۱۸ محکوم ایرانی را تحویل ایران داد

عراق ۱۸ محکوم ایرانی را تحویل ایران داد

التزام – علیرضا باوی پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز مرحله چهارم تبادل محکومان ایرانی و عراقی طبق توافقنامه تبادل محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و عراق در مرز بین المللی شلمچه انجام شد. وی افزود: به موجب دستور العمل این توافقنامه ۱۸ نفر از اتباع ایرانی که در […]
عراق ۱۸ محکوم ایرانی را تحویل ایران داد

التزام – علیرضا باوی پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز مرحله چهارم تبادل محکومان ایرانی و عراقی طبق توافقنامه تبادل محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و عراق در مرز بین المللی شلمچه انجام شد.

وی افزود: به موجب دستور العمل این توافقنامه ۱۸ نفر از اتباع ایرانی که در عراق جرائمی همچون حمل مواد مخدر، سرقت و ورود غیر مجاز مرتکب و در دادگاه عراقی محکوم به حبس یا رد مال شده اند، مبادله شدند.

باوی از انتقال این محکومان ایرانی مبادله شده پس از پایان روند چهارمین مبادله محکومان ایرانی و عراقی به زندان سپیدار اهواز خبر داد و افزود: پرونده این محکومان در دادسرای خرمشهر رسیدگی خواهد شد و طبق مفاد تفاهنامه در دادگاه جمهوری اسلامی ایران محاکمه شده و حکم جدیدی برای آنها صادر خواهد شد.

دادستان انقلاب خرمشهر توضیح داد: این ۱۸ نفر از سراسر کشور هستند که در خاک عراق مرتکب جرم های متفاوت شده اند که محکومیت آنها متناسب با نوع جرم بوده که طبق بند ۱۳ توافقنامه بر اساس حکم دادگاه کشور تعدیل خواهد شد که روند تشکیل پرونده و محاکمه ظرف یک ماه آینده انجام خواهد شد.
.
باوی در ادامه از نبود محکوم عراقی در چهارمین مرحله تبادل محکومین ایرانی و عراقی خبر داد و اظهار کرد: امروز و در چهارمین مرحله تبادل محکومان ایرانی و عراقی، محکوم عراقی وجود ندارد و تنها ایرانی های محبوس در عراق از کشور عراق تحویل گرفته شدند در صورتی که در مراحل گذشته عراقی های که در کشور محبوس بودند به موجب این توافقنامه با افراد ایرانی مبادله شدند.

وی با یاد آور شدن اینکه آغاز روند مبادله محکومان در دو سال اخیر اجرایی شده است، اظهار کرد: در سال گذشته دو مرحله و سال قبل از آن یک مرحله مبادله انجام شد که در دفعات گذشته، مبادله طرف عراقی نیز وجود داشت.

دادستان انقلاب خرمشهر اظهار کرد: در مجموع ۲۶ تا ۲۷ محکوم ایرانی و ۱۴ یا ۱۵ محکوم عراقی ظرف سه دوره گذشته مبادله شدند که در مرحله دوم مبادله ۱۱ تا ۱۲ و در مرحله سوم ۱۶ ایرانی تحویل گرفته شدند.

وی در پایان از ادامه روند مبادله محکومان خبر داد و افزود: انجام مبادله محکومین نیازبه فراهم سازی برخی مقدمات دارد، در کمیسیونی بررسی می شود و افرادی که دارای شرایط باشند در لیست مبادله محکومین قرار خواهند گرفت.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.