تب همراه تشنج را در کودکان جدی بگیرید

یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: از جمله مسائلی که خانواده ها باید به آن توجه کنند پیشگیری از تشنج های ناشی از تب است.
تب همراه تشنج را در کودکان جدی بگیرید

التزام – غلامرضا زمانی، فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان با بیان اینکه از جمله مسائلی که خانواده ها باید به آن توجه کنند پیشگیری از تشنج های ناشی از تب است، گفت: همانطور که والدین می دانند تشنج های ناشی از تب، حتما باید عیب یابی شوند.

وی ادامه داد: اگر علت تشنج های ناشی از تب، سرماخوردگی بود، درمان گذرایی می خواهد؛ اما اگر عفونت گوارشی بود به غیر از درمان، باید پیشگیری هم کرد.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان اظهارداشت: بنابراین در برخورد با هر پدیده تب دار ضمن اینکه خانواده ها به پزشک مراجعه و علت تب را جست و جو و توصیه های پزشکی را اجرا می کنند آموزش هایی را هم باید برای پیشگیری از تشنج های ناشی از تب داشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: از جمله این موارد کاهش و کنترل تب است و در صورت توصیه پزشک معالج، همزمان با تب بر، داروهایی تجویز می شود که معمولا در مدت کوتاهی مصرف می شوند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان یادآور شد: این داروها به صورت موقت برای افرادی که سابقه تشنج های ناشی از تب دارند به مدت ۲۴ ساعت و در صورت لزوم برای روز دوم هم تجویز می شوند .

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.