استعفای وزیر دفاع ژاپن

«تومومی اینادا» وزیر دفاع ژاپن بعد از آنکه اعلام شد اشتباهات متعددی در زمان تصدی این پست داشته است، از سمت خود استعفاء کرد.
استعفای وزیر دفاع ژاپن

التزام –  رسانه های ژاپنی اخیرا با انتشار مطالبی از اشتباهات مکرر «اینادا» خبر داده و اعلام کردند که او تلاش های مشکوکی برای حمایت و مخفی نگه داشتن مسائل مرتبط با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن داشته است.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین روز جمعه در گزارشی کوتاه از استعفای وزیر دفاع ژاپن خبر داد و نوشت: او زودتر از موعد مقرری که قرار است تحولاتی در کابینه شینزو آبه صورت گیرد، از مقام خود کنار رفت. این تغییرات قرار است هفته آینده صورت پذیرد.

این رسانه همچنین از موافقت شینزو آبه با استفعای «اینادا» خبر داده است.

از جمله موارد دیگری که به عنوان اشتباهات وزیر دفاع مستعفی ژاپن نام برده می شود، مربوط به گزارش های مرتبط با صلح بانان ژاپنی در سودان جنوبی است که به استفاده از سلاح توسط سربازان ژاپنی در صورت تشدید اوضاع در این کشور مطرح شده است.

وی متهم است سربازان ژاپنی را به رغم آنکه می دانسته سودان جنوبی بسیار ناامن است آنان را به این کشور اعزام کرده است.

وی در سخنانی که ژاپن نیوز اقدام به انتشار آن کرده، این اتهامات را تکذیب کرد اما گفت که به دلیل قبول مسئولیت در این خصوص از مقام خود استفعاء می دهد.

«تومومی اینادا» پیش از این رئیس سیاستگذاری حزب حاکم ژاپن بود و از جمله متحدان نخست وزیر بود که سال گذشته توسط شینزو آبه به سمت وزیر دفاع برگزیده شد.

وی دومین زن در تاریخ ژاپن است که وزیر دفاع شد.

پیشتر «یوریکو کویکه» در سال ۲۰۰۷ مدت کمی وزیر دفاع ژاپن بود که هم اکنون به عنوان فرماندار توکیو مشغول به فعالیت است.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.