دزفول در آینده نزدیک شاهد تحول بزرگی در زمینه شیلات خواهد بود

التزام – عباس پاپی زاده ظهر امروز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی بزرگترین مجتمع آبزی پروری شمال خوزستان که با حضور مسئولان کشوری و استانی در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دزفول با وجود برخورداری از رودخانه دز تا چند سال پیش نتوانسته بود به جایگاه خود در زمینه شیلات و آبزی پروری دست […]
دزفول در آینده نزدیک شاهد تحول بزرگی در زمینه شیلات خواهد بود

التزام – عباس پاپی زاده ظهر امروز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی بزرگترین مجتمع آبزی پروری شمال خوزستان که با حضور مسئولان کشوری و استانی در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دزفول با وجود برخورداری از رودخانه دز تا چند سال پیش نتوانسته بود به جایگاه خود در زمینه شیلات و آبزی پروری دست یابد.

وی افزود: اما خوشبختانه در چند سال اخیر و به ویژه با بهره برداری از چنین مجتمع های عظیم آبزی پروری دزفول در آینده نزدیک شاهد تحول بزرگی در زمینه شیلات خواهد بود.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی همچنین از تلاش برای رفع مشکل تامین آب این طرح از طریق گفتگو با وزیر نیرو خبر داد.

پاپی زاده در پایان از مساعدت های استاندار خوزستان و توجه وی به شهرستان دزفول در زمینه های مختلف از جمله تامین بودجه تقدیر  کرد.

به گزارش التزام، این طرح در فاز نخست شامل ۵۳ هکتار مزرعه بوده که توسط بخش خصوصی سرمایه آن تامین شده است.
همچنین طرح مذکور شامل ۵۵ مزرعه آبزی و ماهی خاویاری است که مقررشده در فاز اول برای احداث هر مزرعه ۱۵ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شود.

محل این مجتمع در روستای شوهان واقع در شهرک سنجر است.

در آئین آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع آبزی پروری شمال خوزستان حسن صالحی رئیس سازمان شیلات ایران ، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، نبی اله خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان و سایرمسئولان محلی حضور داشتند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.