راز قتل پیرزن تنها فاش شد

ابتدا سمیرا به خانه پیرزن رفت و در آپارتمان را بازگذاشت تا من بتوانم به راحتی وارد خانه شوم،‌ زمانیکه وارد خانه پیرزن شدم، وی پشت در بود و پس از باز شدن در روی زمین افتاد.
راز قتل پیرزن تنها فاش شد

التزام – ساعت ۱۸:۳۰ بیست و پنج دی ماه سال قبل مأموران کلانتری ۱۰۸ نواب در تماس با سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس کشیک قتل پایتخت، خبر قتل پیرزنی را اعلام کردند که دقایقی بعد بازپرس امور جنایی تهران و اکیپ تشخیص هویت آگاهی در صحنه جرم حاضر شدند.

کارآگاهان پس از حضور در صحنه جرم با جسد پیرزن هشتاد و پنج ساله‌ای داخل پذیرایی نزدیک به در ورودی خانه مواجه شدند که دست و پاهایش بسته شده بود همچنین بررسی‌های اولیه و بهم ریختگی خانه حکایت از سرقت از آنجا را داشت.

در ادامه تحقیقات، مأموران سراغ زن جوانی به نام سمیرا رفتند که خبر کشف جسد و قتل پیرزن را به پلیس داده بود.

سمیرا در اظهاراتش به بازپرس گفت: آپارتمان محل سکونت من، مقابل منزلی است که پیرزن در آن زندگی می‌کرد، پیرزن روز حادثه از من خواست تا کنترل تلویزیونش را به تعمیرگاه ببرم که این کار را کردم، زمانیکه کنترل درست شد و به خانه پیرزن بازگشتم متوجه شدم در ورودی خانه وی شکسته شده است، من بسیار ترسیده بودم، همسایه‌ها را صدا زدم و از آنها کمک خواستم، در نهایت با کمک همسایه‌ها وارد خانه پیرزن شده و با جسد وی داخل پذیرایی مواجه شدیم.

فرزندان مقتول در ادامه مراحل رسیدگی به پرونده اعلام کردند که طلاهای پیرزن به سرقت رفته و به سمیرا نیز مشکوک هستند که کارآگاهان در گام بعدی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سکونت پیرزن را بازبینی کرده و متوجه شدند که سمیرا حدود ساعت ۱۳ روز حادثه در خانه پیرزن را برای مرد جوانی باز کرده است و مرد جوان پس از نیم ساعت در حالیکه وسایلی با خود به همراه داشته از خانه پیرزن خارج شده است.

تمامی این سرنخ‌ها شک کارآگاهان به سمیرا را بیشتر کرد و وی بازداشت شد، سمیرا که با وجود شواهد و قراین چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به قتل پیرزن با همدستی مرد جوانی به نام شاهین اعتراف کرد و گفت: حدود چهار سال پیش با شاهین آشنا شدم، شاهین به من علاقه داشت و قرار بود با هم ازدواج کنیم، مدتی قبل از حادثه شاهین در خانه پیرزن به عنوان نظافتچی مشغول به کار شد و پس از رفت‌و‌آمد به خانه پیرزن پیشنهاد سرقت از منزل وی را با من درمیان گذاشت، شاهین وضع مالی خوبی نداشت و به همین دلیل با وی موافقت کردم که از خانه پیرزن سرقت کنیم اما قصد قتل وی را نداشتیم.

با اعتراف سمیرا، مأموران سراغ شاهین رفته و وی را نیز بازداشت کردند که شاهین در تحقیقات درباره جزئیات قتل پیرزن به بازپرس پرونده گفت: پیرزن مرا می‌شناخت و روز حادثه برای اینکه توسط وی شناسایی نشوم پارچه‌ای با خود به همراه بردم تا روی صورت بیندازم، ابتدا سمیرا به خانه پیرزن رفت و در آپارتمان را بازگذاشت تا من بتوانم به راحتی وارد خانه شوم،‌ زمانیکه وارد خانه پیرزن شدم، وی پشت در بود و پس از باز شدن در روی زمین افتاد، پیرزن قصد داشت تا با جیغ‌وداد دیگران را مطلع کند که ما دست و پاهایش را بستیم و سپس از خانه سرقت کردیم، من اصلاً قصد قتل پیرزن را نداشتم و فقط می‌خواستم اموال باارزش وی را بدزدم.

کارشناسان پزشکی قانونی در روند رسیدگی به پرونده، علت مرگ پیرزن را سکته قلبی ناشی از صدمات وارده اعلام کردند همچنین در تحقیقات مشخص شد که کنار رختخواب پیرزن کپسول هوا وجود داشته و متهمان به خوبی می‌دانستند پیرزن مشکل تنفسی دارد با این وجود دهان پیرزن را بسته بودند.

سرانجام متهمان با حضور در محل جنایت، صحنه جرم را بازسازی کردند، در ادامه نیز سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت برای شاهین به اتهام قتل عمد و برای سمیرا به اتهام معاونت در جنایت قرار جلب به دادرسی صادر کرد همچنین متهمان پس از صدور کیفرخواست به زودی برای محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران حاضر می‌شوند.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.