ثبت نام چهار هزار خوزستانی در مسابقات مهارت/ کسب مقام دوم کشور

ملایی در پایان با اشاره به برگزاری دوسالانه مسابقات جهانی گفت: سال گذشته در مرحله جهانی نیز کسب امتیاز و دیپلم افتخار فناوری اطلاعات را از مسابقات جهانی داشتیم. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز دارندگان مدال را آموزش و بعد نفر برتر هر رشته را از بین ۶ نفر (دارندگان مدال ملی طلا، نقره و برنز هر دو سال) انتخاب و به مسابقات جهانی اعزام می کند.
ثبت نام چهار هزار خوزستانی در مسابقات مهارت/ کسب مقام دوم کشور

التزام – شهرام مولایی هزاروندی عصر امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در محل مرکز آموزشی خوارزمی اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر ساله مسابقات ملی مهارت در کل کشور برگزار می شود که مرحله اول آن شناسایی است. استان خوزستان در مرحله اول با چهار هزار و ۴۰۹ نفر شرکت کننده ثبت نامی در مسابقات رتبه دوم کشوری بعد از اصفهان را در زمینه ثبت نام در مسابقات مهارت کسب کرد.

وی افزود: رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ها بعد از شهرستان ها باید مسابقاتی را برای شناسایی افراد برتر برگزار کنند که این کار در خوزستان انجام شد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای خوزستان تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقه بین این چهار هزار نفر در مرحله شهرستانی نفرات اول تا سوم را انتخاب کردند. بعد از برگزاری دوره های آموزشی یک آزمون انتخابی برگزار و فقط نفرات اول را به ما معرفی می کنند.

ملایی خبر داد: ۲۲۹ نفر از بالای ۲۰ رشته به مرحله استانی مسابقات مهارت راه پیدا کردند و مسابقات استانی نیز ۵ و ۶ مرداد به صورت عملی در اهواز برگزار می شود. در مرحله استانی از هر رشته (کل رشته ها ۲۰ مورد هستند) نفرات اول تا سوم هر رشته را شناسایی می کنیم.

وی بیان کرد: تا شروع مسابقات کشوری نیز نفرات اول تا سوم هر رشته را آموزش می دهیم و بعد نفرات برگزیده هر رشته (یک نفر از هر رشته) را به مرحله کشوری اعزام می کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای خوزستان خبر داد: استان خوزستان سال گذشته در مسابقات ملی مهارت رتبه پنجم کشوری را در زمینه کسب مدال به خود اختصاص داد. در رشته های مختلف از جمله نرم افزار، آجرچینی و جوشکاری کسب مدال داشتیم و در برخی رشته ها نیز دیپلم افتخار به شرکت کنندگان استانی اهدا شد.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.