تلاش گروه های امداد برای یافتن مفقودان حادثه چال کندی ادامه دارد

یگان پهپادی امداد و هلی کوپتر های امداد در حال گشت زنی هوایی هستند.
تلاش گروه های امداد برای یافتن مفقودان حادثه چال کندی ادامه دارد

التزام – یک گروه گردشگر که روز پنجشنبه از اهواز به دزفول سفر کرده بودند هنگام شنا در منطقه چال کندی دزفول دچار حادثه شده و تعدادی از آنها غرق شدند.

از این گروه ۱۹ نفره، تعداد ۱۳ نفر با کمک و بسیج مردم، نیروهای امدادی و آتش نشانی نجات یافتند اما از سرنوشت چهار گردشگر تا روز گذشته خبری نبود که امروز یکی از آنها زنده در ارتفاعات پیدا شد.

اجساد دو نفر از غرق شدگان این حادثه نیز روز گذشته از رودخانه دز خارج شد.

گفته می شود این افراد در قالب یک تور گردشگری غیر مجاز به دزفول سفر کرده اند که مقرر شده دستگاه قضایی با عوامل این تور فاقد مجوز قطعا برخورد می کند.

امروز پس از روشن شدن هوا گروه های امدادی و غواص برای یافتن گردشگران مفقود شده در منطقه چال کندی به محل اعزام شدند.

شب گذشته معاون فرماندار دزفول اعلام کرده بود که در پی کسب خبری مبنی بر مشاهده سه نفر از این کوهنوردان در اطراف محل حادثه امید برای زنده پیدا کردن آنها قوت گرفته و گروه امداد و نجات کوهستان هلال احمر دزفول نیز از نخستین ساعات بامداد روز جمعه به منطقه اعزام شده و جستجو برای یافتن آنها آغاز شده است.

با اعزام گروه غواص سازمان آتش نشانی دزفول به منطقه چال کندی، جستجو برای یافتن اجساد احتمالی گردشگران مفقود شده از صبح روز جمعه در رودخانه دز آغاز شده و ادامه دارد.

جمعیت هلال احمر دزفول نیز یک گروه امداد و نجات کوهستان به سرپرستی غلامحسین حسن پور را از اولین ساعات بامداد روز جمعه به امید یافتن چهار گردشگر مفقود شده به منطقه اعزام کرد.

منطقه گردشگری چال کندی در بالادست رودخانه دز در فاصله ۱۵ کیلومتری از سد تنظیمی دز واقع است که شنا کردن در این منطقه به دلیل عمق زیاد رودخانه و شدت جریان آب و نیز وجود گرداب بسیار خطرناک است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.