کریستیانو رونالدو؛ تبدیل شدن به یک شماره ۹ کلاسیک

در فصلی که گذشت پروسه تغییر سبک رونالدو و تبدیل شدن وی به یک مهاجم نوک سنتی سرعت زیادی به خود گرفت.
کریستیانو رونالدو؛ تبدیل شدن به یک شماره ۹ کلاسیک

 

به گزارش “ورزش سه”، اگرچه خود این فوق ستاره ۳۲ ساله نیز از کاهش سرعت خیره کننده خود نسبت به گذشته آگاه است و اگرچه میانگین گلزنی و بازی کردن وی نیز نسبت به فصول قبل کاهش یافته (رونالدو در ۴۶ بازی از ۶۰ بازی این فصل تیمش بازی کرد)، اما تاثیرگذاری گلهای رونالدو به شکل شگفت انگیزی افزایش پیدا کرده و درخشش او در مقاطع پایانی فصل را باید یکی از عوامل اصلی دبل تاریخی شاگردان زیزو قلمداد کرد.

از ۳۳ درصد به ۸۸ درصد

زمانی که بدانیم ۳۷ گل از ۴۲ گل رونالدو در فصل قبل از درون محوطه به ثمر رسید، تئوری تبدیل شدن او به یک شماره ۹ کلاسیک قابل پذیرش تر خواهد بود. این در حالیست که ۳۰ گل (۷۱ درصد) این گل ها نیز تنها با یک بار لمس توپ از سوی این فوق ستاره پرتغالی زده شده است.

در اولین فصل حضور رونالدو در برنابئو، تنها ۳۳ درصد گلهای او از درون محوطه زده شد و این آمار حالا به ۸۸ درصد افزایش یافته است.

ماشین گلزنی

رونالدو از بدو ورود به برنابئو تبدیل به ماشین اتومات گلزنی برای رئال مادرید شد. در اولین فصل ستاره پرتغالی ۳۳ گل، در فصل دوم و در ۶۰ بازی ۵۳ گل و در فصول بعدی ۶۰، ۵۵، ۵۱ و ۶۱ گل به ثمر رساند.

فوق ستاره شماره ۷ در فصلی که گذشت با درخشش در مراحل پایانی لیگ قهرمانان، دوازدهمین عنوان را برای تیمش به ارمغان آورد و حالا در سیستم ۲-۴-۴ زیدان می تواند با متمایل شدن از سمت چپ به مرکز، در فصل آتی نیز آمار خیره کننده ای را به ثبت برساند.

منبع: ورزش۳

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.