رشته های پرستاری در آزمون استخدامی دانشگاه اهواز تکمیل نمی شوند

التزام – رمضان احدی پیش از ظهر امروز در جلسه نشست آمایشی کلانشهر منطقه چهار پرستاری در اهواز اظهار کرد: نیروی انسانی در تمام دنیا، سرمایه اصلی سازمان ها محسوب و نگاه به آن باید تخصصی باشد. وی افزود: کمبود نیروهای متخصص در حوزه درمان به ویژه در بخش پرستاری یکی از چالش های ما […]
رشته های پرستاری در آزمون استخدامی دانشگاه اهواز تکمیل نمی شوند

التزام – رمضان احدی پیش از ظهر امروز در جلسه نشست آمایشی کلانشهر منطقه چهار پرستاری در اهواز اظهار کرد: نیروی انسانی در تمام دنیا، سرمایه اصلی سازمان ها محسوب و نگاه به آن باید تخصصی باشد.

وی افزود: کمبود نیروهای متخصص در حوزه درمان به ویژه در بخش پرستاری یکی از چالش های ما هست که انتظار رفع آن را داریم. علاوه بر اینکه نیروی کارآمد و تخصصی را در حوزه داخلی کم داریم بلکه در حوزه بین المللی هم کمبود داریم.

احدی تصریح کرد: ۱۴ میلیون نیروی کار در حوزه در خارج از کشور فعالیت می کنند که بخش اعظمی از آنها نیروی پرستاری هستند. پرستار ایرانی اگر در مصاحبه برای فعالیت سایر کشورها حضور پیدا کند قطعا به دلیل توانمندی های بالا انتخاب می شود.

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه این دانشگاه از سال ۹۲ که آگهی استخدام منتشر می کند، هیچ کدام از رشته های پرستاری تکمیل نمی شوند، عنوان کرد: خیلی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور بعد از جنگ به توسعه نیروی انسانی رسیدند ولی در خوزستان حداقل پنج سال بعد از جنگ و آتش بس باز هم شهرهای بسیاری خالی از سکنه بودند.

احدی تصریح کرد: باید پیش بینی رشد جمعیت در توسعه مراکز درمانی لحاظ می شد و برای همین در زمینه نیروی انسانی با کمبود مواجه هستیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.