یکه‌تازی «غرب وحشی»

نامزدهای جوایز امی معرفی شدند و باز هم سریالی از شبکه اچ‌بی‌او گوی سبقت را از رقبا ربود.
یکه‌تازی «غرب وحشی»

التزام – سریال تلویزیونی «Westworld» (غرب وحشی) با بازی آنتونی هاپکینز در ۲۲ مورد نامزد جایزه امی شد. این سریال به همراه سریال کمدی «پخش زنده شنبه شب» (Saturday Night Live) بیشترین تعداد نامزدی برای جایزه امی را به نام خود ثبت کردند.

سریال‌های «چیزهای عجیب» (Stranger Things) و «دشمنی: بت و جوان» نیز هر کدام با ۱۸ مورد نامزد شدن برای جایزه و «معاون رییس‌جمهور» (Veep) با ۱۷ مورد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

سوزان ساراندن و جسیکا لنگ که در سریال «دشمنی: بت و جوان» به ترتیب نقش بت دیویس و جوان کرافورد را بازی کرده‌اند، هر دو برای دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی نامزد دریافت جایزه شدند. آن‌ها برای رسیدن به این جایزه رقبای قدرتمندی چون نیکول کیدمن و ریس ویترسپون را پیش رو دارند.

در میان نامزدهای این دوره از جوایز امی نام کری فیشر ستاره درگذشته فیلم‌های «جنگ ستارگان» نیز به چشم می‌خورد. او که در سریال «فاجعه» به عنوان بازیگر مهمان حاضر شده بود، در رشته بهترین بازیگر زن مهمان در یک سریال کمدی نامزد دریافت جایزه شده است.

در رشته بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام رقابت سختی میان کوین اسپیسی برای بازی در «خانه پوشالی»، آنتونی هاپکینز برای بازی در «Westworld» و متیو ریس برای بازی در «the american» در جریان است. این سه بازیگر سرشناس برای رسیدن به این جایزه با لیو شرایبر، استرلینگ کی براون، باب ادنکرک و میلو ونتیمیگلیا رقابت می‌کنند.

فهرست نامزدهای جوایز امی به شرح زیر است:

بهترین سریال درام: «بهتره با سال تماس بگیری»، «تاج»، «سرگذشت ندیمه»، «خانه پوشالی»، «چیزهای عجیب»، «این ما هستیم» و «Westworld»

بهترین سریال کمدی: «آتلانتا»، «بلکیش»، «همه کاره و هیچ‌ کاره» (Master of None)، «خانواده مدرن»، «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» و «معاون رییس‌جمهور»

بهترین سریال کوتاه: «دروغ‌های کوچک بزرگ»، «فارگو»، «دشمنی: بت و جوان»، «نابغه» و «آن شب»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال درام: متیو ریس در «آمریکایی‌ها»، باب ادنکرک در «بهتره با سال تماس بگیری»، کوین اسپیسی در «خانه پوشالی»، لیو شرایبر در «ری داناوان»، استرلینگ کی براون در «این ما هستیم»، میلو ونتیمیگلیا در «این ما هستیم» و آنتونی هاپکینز در «Westworld»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال درام: کری راسل در «آمریکایی‌ها»، کلر فوی در «تاج»، الیزابت ماس در «سرگذشت ندیمه»، رابین رایت در «خانه پوشالی»، وایولا دیویس در «چگونه از مجازات قتل گریخت» و اوان راشل وود در «Westworld»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: فلیسیتی هافمن در «جنایت آمریکایی»، نیکول کیدمن در «دروغ‌های کوچک بزرگ»، ریس ویترسپون در «دروغ‌های کوچک بزرگ»، کری کوون در «فارگو»، جسیکا لنگ در «دشمنی: بت و جوان»، سوزان ساراندن در «دشمنی: بت و جوان»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ایوان مک‌گرگور در «فارگو»، جفری راش در «نابغه»، ریض احمد در «آن شب»، جان تورتورو در «آن شب»، بندیکت کامبربچ در «شرلوک هلمز»، رابرت دنیرو در «جادوگر دروغ‌ها»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال کمدی: آنتونی اندرسون در «بلکیش»، عزیز انصاری در «همه کاره و هیچ‌کاره»، زک گالیفیاناکیس در «بسکتس»، دونالد گلاور در «آتلانتا»، ویلیام اچ میسی در «بی‌شرم» و جفری تامبر در «شفاف»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال کمدی: پاملا آدلون در «چیزهای بهتر»، جین فوندا در «گریس و فرانکی»، آلیسون جنی در «مامان»، الی کمپر در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر»، جولیا لوییس درایفوس در «معاون رییس جمهور» و لیلی تاملین در «گریس و فرانکی»

در این میان جای سریال «بازی تاج و تخت» خالی است که معمولا بخت اصلی بسیاری از جوایز امی بود. از آنجا که فصل جدید سریال هنوز پخش نشده است امکان حضور در مراسم امی را پیدا نکرد.

علیرغم غیبت «بازی تاج و تخت» باز هم محصولات شبکه اچ‌بی‌او در ۱۱۰ مورد نامزد جایزه امی شدند تا این شبکه از این نظر بالاتر از شبکه‌های نتفلیکس و ان‌بی‌سی قرار گیرد.

برندگان جوایز امی ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) در مراسمی با اجرای استیون کولبرت معرفی می‌شوند.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.