تصویر پلنگ در توران به قاب دوربین نشست

سرپرست پارک ملی توران شاهرود در استان سمنان از رویت یک قلاده پلنگ ایرانی در این زیست‌کره خبر داد و گفت: تصویر این پلنگ در منطقه سرکوه پارک ملی دلبر در قاب تصاویر محیط‌بانان نشست.
تصویر پلنگ در توران  به قاب دوربین نشست

التزام –  احمد رادمان درباره نحوه و چگونگی رویت پلنگ در منطقه دلبر بیارجمند، ابراز کرد: ۲۱ تیرماه در دامنه شرقی کوه قلعه بالا محیط‌بان‌های منطقه دلبر به همراه سه نفر مهمان طبیعت‌دوست از مشهد مقدس ضمن گشت و پایش منطقه متوجه حضور یک قلاده پلنگ شدند.

وی افزود: پلنگ در حال خوردن قوچ شکار شده خود بود که با مشاهده محیط‌بان‌ها از محل دور و پس از چند دقیقه در ارتفاعات صخره‌ای همان محل مجدد رویت که این تصویر ثبت و ضبط شد.

سرپرست پارک ملی توران شاهرود تأکید کرد: از همه طبیعت‌دوستان تقاضا داریم که با مشاهده ردپا یا هرگونه نشانی از حیوانات گوشت‌خوار بلافاصله مراتب را به یگان حفاظت محیط‌زیست اطلاع دهند تا نسبت به پایش آن در اسرع وقت رسیدگی شود.

رادمان افزود: با توجه به این‌که جاده ترانزیت از قلب پارک ملی توران عبور می‌کند لذا از رانندگان تقاضا داریم شرط میزبانی را در طبیعت رعایت و با سرعت مطمئن رانندگی کنند چون حفظ گونه‌های کمیاب و ارزشمند وظیفه هر ایرانی است.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.