صنایع  موجود در شهرکهای صنعتی آبادان جان تازه ای گرفته اند

التزام – عزیزاله شهبازی ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی آبادان افزود: حوزه صنعت با محوریت شهرکهای صنعتی یکی از ظرفیتها و مزیتهای نسبی است که در برنامه ریزی استراتژیکی آبادان برای آن تعریف ویژه ای شده است. وی اظهار کرد: از سال ۹۲ و پس از استقرار دولت تدبیر و امید، راهبردها […]
صنایع  موجود در شهرکهای صنعتی آبادان جان تازه ای گرفته اند

التزام – عزیزاله شهبازی ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی آبادان افزود: حوزه صنعت با محوریت شهرکهای صنعتی یکی از ظرفیتها و مزیتهای نسبی است که در برنامه ریزی استراتژیکی آبادان برای آن تعریف ویژه ای شده است.
وی اظهار کرد: از سال ۹۲ و پس از استقرار دولت تدبیر و امید، راهبردها و کارهای ارزشمندی در شهرکهای صنعتی شهرستان آبادان شامل شهرک دریایی چوئبده، شهرک جهاد و غیره به انجام رسید.

شهبازی با اشاره به وضعیت بد اقتصادی موجود در نظام بودجه ریزی کشور تصریح کرد: خوشبختانه با تدبیر و مدیریت صحیح منابع امروز شاهدیم که شهرک صنعتی آبادان که زمانی ۷۴ واحد صنعتی آن تعطیل شده بود، امروز تمامی واحدهایش به طور کاربردی فعالیت دارند.

فرماندار آبادان، ایجاد روحیه امیدواری در میان صنایع را یادآور شد و گفت: البته ظرفیت منطقه آزاد اروند نیز در این میان بسیار حائز اهمیت و موثر بوده است.

شهبازی افزود: بخش قابل توجهی از اعتبارات ناچیزی که در اختیار کمیته برنامه ریزی قرار گرفته به بحث آماده سازی زیرساخت های صنایع موجود در شهرک صنعتی اختصاص یافته است.

وی، تلاش مدیریت شهرک صنعتی آبادان در تجمیع امکانات شهرستان و منطقه آزاد اروند را یادآور شد و اظهار کرد: امروز به طور ویژه از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی بازدید داشتیم و در تلاشیم تا پس از انجام جمع بندیهای لازم، مکاتباتی را با مسئولان استانی و کشوری برای کمک به بازگشت کامل صنایع به خط تولید خود، داشته باشیم.
شهبازی ضمن تاکید بر به کارگیری نیروهای بومی در صنایع موجود در شهرکهای صنعتی به عنوان یک رویکرد قابل توجه، تصریح کرد: در زمان حاضر و در نقطه صفر مرزی یک جان تازه ای در کالبد صنعت آبادان در حال دمیده شدن است و اخیرا نیز در بحث کشاورزی با توجه به حجم سرمایه گذاریهای انجام شده و نظر دولت تدبیر و امید، زمینه های اشتغال زایی موثری فراهم می شود.

فرماندار آبادان موضوع  افزایش توان منطقه آزاد اروند در حوزه خدمات و تجارت بازرگانی را یادآور شد و گفت: طرح مطالعاتی احداث فاز دو پالایشگاه آبادان آغاز شده و به زودی نیز تجهیزات مورد نیاز برای شروع عملی کار، از خارج وارد کشور می شود.
شهبازی افزود: احداث فاز دو پالایشگاه آبادان بزرگترین طرح فایناسی کشور با حجم سرمایه گذاری دو و نیم میلیارد دلار است که می توان زمینه اشتغال بسیاری از افراد جویای کار بومی منطقه را موجب شود.
وی اظهار کرد: همت خوبی در مجموعه اداره کنندگان مدیریت سازمان منطقه آزد اروند، نمایندگان مجلس، دولتی ها و واحدهای تابع آبادان دیده می شود که امید می رود با توان بیشتر در سالی که به فرموده رهبری سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده، بتوانیم بخشی از رنج ها، مرارتها و سختی های مردم آبادان را که هم متحمل گرمای شدید و گرد و خاک هستند را التیام بخشیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.