مجاورت۸۰ حوضچه تصفیه پساب پالایشگاه با منازل مسکونی و بیمارستان

التزام – سید احمد موسی آزاد گفت: این مجاورت سبب ایجاد بوی نامتعارف در فضای شهر و بروز مشکلاتی برای منازل و بیمارستان مجاور شده است. وی با بیان اینکه بخشی از گازهای منتشر شده در فضا شامل گازهای BTEX است، افزود: پالایشگاه آبادان با وجود تذکر مکرر توسط محیط زیست تاکنون نسبت به کاهش […]
مجاورت۸۰ حوضچه تصفیه پساب پالایشگاه با منازل مسکونی و بیمارستان

التزام – سید احمد موسی آزاد گفت: این مجاورت سبب ایجاد بوی نامتعارف در فضای شهر و بروز مشکلاتی برای منازل و بیمارستان مجاور شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از گازهای منتشر شده در فضا شامل گازهای BTEX است، افزود: پالایشگاه آبادان با وجود تذکر مکرر توسط محیط زیست تاکنون نسبت به کاهش این آلاینده ها اقدام موثری انجام نداده است.

موسوی آزاد اظهار کرد: به رغم اخطارهای مکرر این اداره به پالایشگاه برای رفع بوی گازهای پساب متاسفانه این شرکت برای به استاندارد رساندن میزان گازهای فرار در هوا با محیط زیست همکاری لازم را نداشته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان تصریح کرد: در هنگام بروز پدیده شرجی به دلیل شرایط جوی خاص گازهای هوا به سطح زمین نزدیک و سبب افزایش میزان بوی گاز در شهر آبادان می شود که مسئله بارها اعتراض مردمی را در پی داشته است.

وی از طرح شکایت از پالایشگاه آبادان به دادگستری آبادان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای حفظ سلامت شهروندان و رفع مشکل انتشار بوی گازهای فرار در فضای شهری انجام شد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.