جزئیات توقیف شناور عربستان در آب‌های ایران

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از توقیف یک شناور متعلق به عربستان سعودی که به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده بود، خبر داد.
جزئیات توقیف شناور عربستان در آب‌های ایران

التزام – مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت و گو با فارس اظهار داشت: ساعت ۲۰:۰۰ پنجشنبه یک فروند لنج عربستانی با ۴ نفرخدمه هندی در۴ ‏مایلی غرب جزیره فارسی به دلیل تجاوز مرزی توسط گشتی های ندسا (نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) مورد توقیف و جهت سیرمراحل ‏قانونی به سمت آب های ایران هدایت و تحویل فرماندهی دریابانی می گردد.

وی افزود: این شناور صیادی از بندر دارین عربستان به آب‌های جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرد که با هوشیاری پاسداران منطقه دوم نیروی دوم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در استان بوشهر توقیف شد.

مجید آقابابایی تصریح کرد: چهار خدمه این شناور صیادی در این رابطه دستگیر شده‌اند که تحقیقات از آنها ادامه دارد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ادامه داد: نیروهای نظامی و انتظامی حفاظت از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران را یک اصل برای خود دانسته و ضمن احترام به همسایگان خود در حوزه خلیج فارس، اجازه تعدی و تجاوز به آب‌های جمهوری اسلامی ایران را به هیچ کس نمی‌دهند و بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی و حقوق دریاها با تجاوزگران برخورد خواهند کرد.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.