محدودیت های حجاج ایرانی در حج تمتع ۹۶

رئیس سازمان حج و زیارت به حجاج توصیه کرد: لپ تاپ ، تبلت و سایر لوازم الکترونیکی شخصی که ضروری نیست را به‌ همراه نداشته باشند.
محدودیت های حجاج ایرانی در حج تمتع ۹۶

التزام – حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه آموزشی کاروانهای حج با بیان اینکه موضوع آموزش و آشنایی کامل زائران با ابعاد مختلف اجرایی سفر حج و مناسک حج دارای اهمیت و ضرورت بسیاری است، اظهار کرد: مدیران کاروانها براساس سرفصلهایی که به‌صورت کاملاً کارشناسی تدوین شده است باید در این جلسات حجاج را که عمدتاً در طول عمرشان یک‌بار توفیق تشرف پیدا می‌کنند را با همه ابعاد سفر معنوی حج به‌طور کاملاً کاربردی و ملموس آشنا سازند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: با توجه به فصل گرما و ازدحام حجاج لازم است به توصیه‌ها و نکات بهداشتی و پزشکی که ارائه می‌شود کاملاً مورد توجه قرار گیرد و با دقت به آنها عمل شود.

محمدی افزود: همه خدمتگزاران شما در سازمان حج و زیارت در طول یک سال فعالیت می‌کنند که این سفر یک‌ماهه به‌خوبی برگزار شود و رضایتمندی شما را در بر داشته باشد.

وی توضیح داد: البته باید بدانیم که محدودیتهای فراوانی نیز در این مسیر وجود دارد که باید صبورانه تحمل کنیم و همانگونه که همواره حجاج ایران به‌عنوان منظم‌ترین و سازمان یافته‌ترین حجاج شناخته می‌شوند، امسال این نظم و انضباط و اخلاق نیکو را با توجه به برنامه‌ها و نکاتی که مسئولان و مدیر کاروان می‌گوید بیشتر از قبل نشان دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت به رعایت مسائل بهداشتی اشاره کرد و گفت: رعایت مسایل بهداشتی با توجه به فصل گرما، تمرین و ایجاد توانایی لازم برای ایام تشریق (حضور در عرفات، مشعر و منا) امری ضروری است؛ با وجود همه محدودیتها تلاشهای همکارانم در سازمان به بار نشست و در عرفات چادرهای اسکان مطلوب و خوبی نسبت به سالهای قبل فراهم شده است.

محمدی اظهار کرد: موکداً توصیه می‌شود زائران حج تمتع، لپ تاپ، تبلت و سایر لوازم الکترونیکی شخصی و  اینگونه وسایل که ضروری نیست را به‌ همراه نداشته باشید تا در بازرسیهای فرودگاه مقصد دچار معطلی و مشکل نشوید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیتهای موجود، درباره ادعیه هم صرفاً کتب ادعیه‌ای که نشر مشعر در اختیار حجاج می‌گذارد می‌توانید همراه ببرید.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امیدواریم با رعایت برنامه‌هایی که خدمتتان عرضه می‌شود و توجه به نظم و انضباط و ضوابط کشور مقصد و احترام به همسفران و همچنین پیش گرفتن صبر و بردباری در این سفر الهی شاهد حجی عزتمندانه و مقبول درگاه احدیت باشیم.

در این دیدار سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت و مدیرکل حج و زیارت استان تهران و نماینده دفتر بازرسی، ارزشیابی و رسیدگی به شکایات سازمان حج، ریاست سازمان حج و زیارت را همراهی می‌کردند.

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.