توقیف محموله ۲.۵ میلیاردی گوشی قاچاق در جوانرود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک محموله گوشی‌ تلفن همراه قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرستان جوانرود خبر داد.
توقیف محموله ۲.۵ میلیاردی گوشی قاچاق در جوانرود

التزام – سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی شهرستان جوانرود، حین گشت‌ زنی در سطح حوزه استحفاظی به راننده یک دستگاه پژو که در حال بارگیری و جاسازی گوشی‌ تلفن همراه بود، مشکوک شدند و بلافاصله خودرو را توقیف و جهت بررسی بیشتر به همراه راننده به یگان انتظامی انتقال دادند.

وی افزود: در بازرسی دقیق از خودرو ۱۱۷ دستگاه گوشی تلفن همراه و ۱۰ دستگاه تبلت فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی و مجوز قانونی کشف شد که طبق اظهارات متهم، محموله از مرزهای غربی به مقصد استان های مرکزی کشور بارگیری شده بود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ارزش کالای قاچاق مکشوفه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این راستا یک نفر متهم که فاقد سابقه کیفری است، دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کلاهبرداری به سبک آشپزی در مجالس عزا و عروسی

جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از کشف کلاهبرداری دو میلیارد ریالی توسط پلیس کنگاور خبر داد و گفت: متهم به بهانه خرید جهت آشپزی مجالس عروسی و عزا از هفت واحد صنفی کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ علیرضا مرزبانی اظهار کرد: در پی دریافت شکایت های متعدد از سوی چندین واحد صنفی در شهرستان کنگاور مبنی بر کلاهبرداری از سوی یکی از آشپزان مجالس عروسی و عزا، موضوع در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: فرد کلاهبردار پس از جلب اعتماد فروشندگان، اقلام موردنیاز را خریداری و پرداخت وجه نقد را به بعد از برگزاری مراسم موکول می کرد، لذا با این روش توانسته بود از هفت واحد صنفی مبلغ دو میلیارد ریال کلاهبرداری کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: عوامل انتظامی پس از شناسایی متهم با حکم مقام قضائی برای دستگیری وی اقدام کردند، اما مجرم محل سکونت خود را به تهران منتقل کرده بود و پس از مدتی با سرقت یک دستگاه پراید و عزیمت به منطقه، در دام ماموران پاسگاه انتظامی کرماجان شهرستان کنگاور گرفتار و پس از تعقیب و گریز تسلیم قانون شد.

سرهنگ مرزبانی ادامه داد: متهم ۳۰ ساله در بازجویی های عوامل انتظامی به بزه انتسابی اعتراف کرده است، همچنین تلاش پلیس برای شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

کشف ۴۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق در هرسین

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین گفت: با اقدامات اطلاعاتی یک محموله کاروانی کالای قاچاق به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف شده است.

سرهنگ “همتعلی شکری” اظهار کرد: در پی کسب اخباری مبنی بر تردد خودروهای حامل قاچاق در مسیر کرمانشاه- بیستون، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان هرسین قرار گرفت.

وی افزود: پلیس شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی، به دو دستگاه وانت نیسان در محور موردنظر مشکوک شده و خودروهای مذکور را با استفاده از موانع بازدارنده متوقف کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از خودرو های توقیفی، ۲۳ قلم انواع کالای قاچاق شامل: هفت دستگاه کولر گازی، چهار دستگاه ماشین لباسشویی، دو دستگاه تلویزیون ال ای دی، دو دستگاه یخچال فریزر و … کشف شد.

سرهنگ شکری با اشاره به اینکه ارزش کالاهای مکشوفه ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این راستا دو نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

دستگیری عاملان تیراندازی در یکی از روستاهای اسلام آبادغرب

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از دستگیری عاملان تیراندازی در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “بهروز سرتیپ نیا” در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره تیراندازی در یکی از روستاهای بخش حمیل به منازل اشخاص، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته و کار اطلاعاتی و تحقیقات به عمل آمده، عاملان تیراندازی که پنج نفر بودند در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند، همچنین دو قبضه اسلحه غیر مجاز به همراه تعدادی فشنگ و سه دستگاه موتور سیکلت از آنها  کشف شد.

سرهنگ سرتیپ نیا خاطرنشان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد موضوع مربوط به اختلافات قومی و قبیله ای بوده است که در این خصوص پرونده تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شد.

وی با اشاره به رضایتمندی مردم روستا از این اقدام پلیس، گفت: امنیت یک تولید اجتماعی است و شهروندان می بایست به سهم خود در تولید امنیت در جامعه با پلیس مشارکت کنند.

انهدام باند سارقان مغازه در کرمانشاه

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از انهدام باند سارقان مغازه و کشف ۱۹ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ “محمدرضا امیری” در تشریح این خبر گفت: در پی وصول یک فقره پرونده سرقت از مغازه توسط یکی از کلانتری های شهر کرمانشاه به همراه یک نفر متهم به هویت معلوم که حین ارتکاب جرم دستگیر شده بود، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار کاراگاهان اداره مبارزه با سرقت این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با سرقت، تحقیقات همه جانبه ای را از متهم در راستای کشف سرقت ها در سطح شهر کرمانشاه آغاز کردند و در نهایت وی به ۱۸ فقره سرقت مغازه و یک فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم اموال مسروقه را به شخصی با هویت معلوم با محل سکونت مشخص به فروش رسانده است، لذا فرد مالخر نیز با هماهنگی قضائی دستگیر شد و پس از مواجهه حضوری با متهم به خرید اموال مسروقه از وی اعتراف کرد.

سرهنگ امیری در خاتمه گفت: با راهنمایی متهم محل های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی شدند، همچنین در این راستا پرونده تحت رسیدگی قرار دارد.

دستگیری سارق حرفه ای با ۱۰ فقره سرقت

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری سارق حرفه ای با ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ “رضا شیرزادی” توضیح داد: در پی وقوع چندین فقره سرقت با شگردهای مشابه در حوزه کلانتری ۲۲ ظفر، ماموران این کلانتری رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران این کلانتری پس از انجام کارهای اطلاعاتی توانستند سارق حرفه ای را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه متهم به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده است، گفت: متهم در بازجویی های اولیه در کلانتری به ۱۰ فقره سرقت قطعات خودرو  معترف شده است.

سرهنگ شیرزادی با بیان اینکه از تمام توان خود به منظور مقابله با سرقت استفاده خواهیم کرد، گفت: خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی انجام شده آمار وقوع سرقت در ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشته است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.