خشونت ترامپ جهان را تهدید می کند

گاردین: روزنامه گاردین نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اتخاذ رویکرد خشونت آمیز به جای دیپلماسی، جهان را در معرض خطر قرار می دهد.
خشونت ترامپ جهان را تهدید می کند

التزام –

العالم – آمریکا”سایمون تسیدال” روز چهارشنبه در مقاله ای در روزنامه گاردین به اتهام ادعایی تازه آمریکا به دولت سوریه مبنی بر آماده شدن برای حمله ای شیمیایی و هشدار کاخ سفید به دولت سوریه پرداخت و در این باره، نوشت: این هشدار بیانگر آن است که کاخ سفید زبان خشونت و تهدید علنی را به دیپلماسی آرام ترجیح می دهد.

وی افزود: این دخالت آمریکا که مورد حمایت انگلیس است، از سوی روسها قابل قبول نیست.

این نویسنده خاطرنشان کرد: ترامپ برای برخورد با هر مشکل جهانی از خاورمیانه گرفته تا هر منطقه دیگری در جهان راه حل های نظامی را انتخاب و همزمان به تلاش های دیپلماتیک، بی توجهی می کند.

تسیدال افزود: ترامپ هیچ توجهی به فعال سازی اجلاس ژنو زیر نظر سازمان ملل برای دستیابی به یک صلح نهایی در سوریه ندارد که این امر بیانگر برخوردار نبودن آمریکا از همکاری دیپلماتیک است که همواره جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا در دوره ریاست جمهوری اوباما از آن برخوردار بود.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ اصل “بزن و بعدا صحبت کن” را در دستور کار خود دارد. این امر را هنگام استفاده از بزرگترین بمب غیرهسته ای آمریکا در افغانستان در ماه اوریل گذشته شاهد بودیم.

این نویسنده به نقل از استفان وات استاد دانشگاه هاروارد آمریکا تصریح کرد: استفاده از چماق بزرگ بدون هویچ، جهان را خطرناکتر می کند. آمریکا از نقش خود به عنوان میانجیگر در بساری از محل های درگیری در جهان شانه خالی کرده است.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.