مسابقه بین المللی شعر «امیر البیان» به کار خود پایان داد

 به گزارش التزام، مسابقه بین المللی شعر که با حضور شاعران عرب ایرانی و چند کشور در حسینیه عدنانی های خرمشهر از ابتدای ماه رمضان آغاز شده بود، سحرگاه امروز با معرفی برترین ها در دو سبک شعر فصیح و شعبی به کار خود پایان داد. دبیر اجرایی مسابقه بین الملی امیر البیان در گفت […]
مسابقه بین المللی شعر «امیر البیان» به کار خود پایان داد

 به گزارش التزام، مسابقه بین المللی شعر که با حضور شاعران عرب ایرانی و چند کشور در حسینیه عدنانی های خرمشهر از ابتدای ماه رمضان آغاز شده بود، سحرگاه امروز با معرفی برترین ها در دو سبک شعر فصیح و شعبی به کار خود پایان داد.

دبیر اجرایی مسابقه بین الملی امیر البیان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آثار بسیاری به دبیرخانه برگزاری مسابقه ارسال شد که پس از بازبینی ۶۴ نفر از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه، یمن و عمان به مسابقات راه یافتند.

عبدالرضا یرخ افزود: شرکت کنندگان در ۱۶ گروه چهار نفره و با پشت سر گذاشتن چهار مرحله اول، دوم، نیمه نهایی و نهایی با هم به رقابت پرداختند که در مرحله نهایی و پس از داوری های انجام شده با احتساب امتیازات کسب شده، «عماد غراوی» شاعر اهوازی و «اسیل السقلاوی» شاعر زن لبنانی به عنوان امیر بیان انتخاب شدند.

وی در ادامه بیان کرد: این مسابقه سال دومی  است که با همت سید محمد علی غریفی(عدنانی) در خرمشهر برگزار می شود که امسال و با توجه به وجود زمینه های بسیار در میان جوانان و نوجوانان خرمشهری و با هدف ارتقای سطح و آشنا ساختن آنها با شاعران دیگر کشور و فرهنگ سازی در جهت حفظ هنر بومی به صورت بین المللی برگزار شد.

یرخ ادامه داد: این مسابقه از اول ماه رمضان به صورت روزانه از دو شبکه ماهواره ای جهان تشییع «احد» کویت و «الاهواز» به صورت مستقیم پخش می شد و با اقبال ۹۵ درصد ی مواجه شد.

وی به داوری این مسابقه بین المللی نیز اشاره کرد و گفت: در این دور از مسابقات عباس طائی، محمد جواد غانمی از ایران، سید جواد حطاب از عراق و ایهام حماده از لبنان در سبک شعر فصیح به داوری پرداختند و محمد شویکی و راضی فیصلی از ایران و احمد ماضی از عراق داوران بخش شعر شعبی بودند.

دبیر اجرایی مسابقه بین الملی امیر البیان همچنین مشارکت شرکت کنندگان از مذاهب مختلف در این مسابقه را هم یادآور شد و اظهار کرد: دراین مسابقه شرکت کنندگان مسیحی، سنی و شافعی هم حضور داشتند که با علاقه و از سر ارادت به امیر المومنین امام علی(ع) شعر می سرودند.

وی بر برگزاری این مسابقه به صورت کاملا خصوصی تاکید کرد و  از ادامه برگزاری این مسابقه در رمضان های سال های آتی خبر داد و افزود: تلاش خواهد شد این مسابقه در سال های آینده از نظر کمی و کیفی  بهتر شود و با بررسی مشکلات و کاستی های این دور از مسابقه در صدد رفع آنها در سال های آینده برآییم.

حضور جرج قرداحی مجری لبنانی شبکه های عربی و برنامه هایی همچون «من سیربح المیلیون» به عنوان مجری از موضوعاتی بود که در برگزاری مسابقه بین المللی شعر بیان در خرمشهر بازتاب وسیعی داشت.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.