لایحه تحریم های ایران و روسیه با مشکل مواجه شد

مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که مصوبه اخیر مجلس سنا که تحریم های جدیدی علیه ایران و روسیه وضع می نماید، دارای یک مشکل آیین نامه ای است.
لایحه تحریم های ایران و روسیه با مشکل مواجه شد

به گزارش التزام از مهر، مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا که تحریم های جدیدی علیه ایران و روسیه وضع می نماید، دارای یک مشکل آیین نامه ای است که می تواند از به رأی گذاردن فوری آن در مجلس نمایندگان آمریکا ممانعت کند.

«قانون مقابله با فعالیت های ثبات زدای ایران» که دربردارنده تحریم های جدیدی علیه روسیه نیز هست، هفته گذشته با اکثریت آراء (۹۲ رأی مثبت در برابر ۲ رأی منفی) در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسید.

انضمام بسته تحریم های روسیه به این مصوبه، دست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را برای تحقق خواست همیشگی اش که همانا بهبود روابط با مسکو است، می بندد.

این لایحه پیش از دریافت امضای ترامپ و تبدیل شدن به قانون، باید در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد.

اما اعضای مجلس نمایندگان آمریکا دریافتند که این مصوبه مجلس سنا یک الزام قانونی را نقض می کند. این الزام قانونی بیان می دارد که فرآیند تصویب هر لایحه ای که درآمد دولت را افزایش می دهد، باید ابتدا از مجلس نمایندگان آغاز شود.

«کوین برادی» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس جمهوریخواه کمیته «راه ها و روش ها» به خبرنگاران گفت که «این لایحه نهایی بند آغازین قانون اساسی را نقض کرد». با این حال، جمهوریخواهان مصرانه آن را یک مشکل آیین نامه ای می دانند.

کوین برادی با اعلام خبر همکاری رهبران مجلس نمایندگان با کمیته روابط خارجی این مجلس و سنا جهت تعیین نحوه پیشبرد این لایحه، گفت که سنا ممکن است با به روزرسانی سریع این لایحه و پس فرستادن آن به مجلس نمایندگان، این مشکل را برطرف نماید.

گفتنی است که همقطاران جمهوریخواه ترامپ در مجلس نمایندگان ۲۳۸ کرسی (در برابر ۱۹۳ کرسی دموکراتها) و در مجلس سنا اکثریت کرسی ها (۵۲ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی) را در اختیار دارند.

«کوری فریتز» سخنگوی «اِد رویس» رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کمیته مذکور در حال بازنگری این لایحه است.

 

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.