سهل انگاری خدمه عامل اصلی غرق شدن کشتی دنا در بندر کیش اعلام شد + عکس

التزام –   به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، کشتی مسافربری دنا که در اسکله ۱۶ بندر تجاری کیش پهلو گرفته بود به دلیل سهل انگاری خدمه کشتی و باز ماندن دریچه مجاور اگزوز سمت چپ و شدت آبگرفتگی غرق شد. به گفته موسوی مدیر عامل شرکت توسعه و […]
سهل انگاری خدمه عامل اصلی غرق شدن کشتی دنا در بندر کیش اعلام شد + عکس

التزام –

سهل انگاری خدمه عامل اصلی غرق شدن کشتی دنا در بندر کیش اعلام شد + عکس

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، کشتی مسافربری دنا که در اسکله ۱۶ بندر تجاری کیش پهلو گرفته بود به دلیل سهل انگاری خدمه کشتی و باز ماندن دریچه مجاور اگزوز سمت چپ و شدت آبگرفتگی غرق شد.

به گفته موسوی مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش پس از اینکه ساعت ۶ صبح امروز خدمه کشتی تجاری دنا، متوجه عدم تعادل این کشتی و ورود آب در قسمت خن و فضای داخلی کشتی شدند به مسئولان بندرگاه اطلاع دادند.

وی افزود: با وجودیکه ما به سرعت در محل حاضر شدیم و برای خارج کردن آب از کشتی تلاش فراوانی شد، شدت آبگرفتگی به اندازه ای بود که در نهایت کشتی کاملا در آب فرو رفت.

موسوی با اشاره به اینکه در این حادثه هیچ یک از ۸ خدمه حاضر در کشتی آسیب ندیدند اظهار داشت: پس از بررسی تیم غواصی مشخص شد که دریچه مجاور اگزوز سمت چپ به دلیل بی توجهی خدمه کشتی باز مانده و در طول شب آب به شدت وارد کشتی شده است. البته خوشبختانه به دلیل اینکه بدنه کشتی بسیار سالم بوده و هیچگونه پارگی و یا شکستگی وجود نداشته است می توان به سرعت مشکل را برطرف کرده و کشتی را دوباره بر سطح آب غوطه ور کرد.

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم غواصی بررسی های لازم را انجام داده و تلاش می کنند تا با استقرار پمپ های قوی آب را از درون کشتی تخلیه کنند تا دوباره کشتی بر سطح آب غوطه ور شود.

موسوی افزود: با تلاش بی وقفه گروه سرعت عملیات پیش بینی می شود که کشتی دنا تا عصر امروز دوباره بر سطح آب شناور شده و روند تعمیر آسیب دیدگی ها آغاز شود.

وی با بیان اینکه کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی های ایمن و با کیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت ۲۳۰ مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می کند افزود: این کشتی از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار است و پس از بررسی دقیق میزان خسارات و تعمیر سریع بخش های آسیب دیده  این کشتی بزودی فعالیت مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

موسوی اظهار داشت: طبق بررسی های اولیه تنها ژنراتورها و سیستم سرمایشی و گرمایشی کشتی آسیب دیده اند.

 

 

رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.