انشعابات غیرمجاز و سرقت کابلها علت قطعی برق در آبادان

التزام – اکبر ناصری گفت: آمار سرقت کابل های برق در سطح شهر بالاست به طوریکه هر شب حدود دو تا سه مورد سرقت کابل برق داریم. وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از شبکه برق شهری را خودنگهدار کرده ایم، افزود: در ۳۰ درصد مابقی حدود دو هزار انشعاب غیرمجاز برق داریم که متاسفانه […]
انشعابات غیرمجاز و سرقت کابلها علت قطعی برق در آبادان

التزام – اکبر ناصری گفت: آمار سرقت کابل های برق در سطح شهر بالاست به طوریکه هر شب حدود دو تا سه مورد سرقت کابل برق داریم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از شبکه برق شهری را خودنگهدار کرده ایم، افزود: در ۳۰ درصد مابقی حدود دو هزار انشعاب غیرمجاز برق داریم که متاسفانه تمام تلاشهای این اداره در برخورد با این معضل بی حاصل بوده و آنان همچنان به کار خود ادامه می دهند.

ناصری اظهار کرد: انشعابات غیرمجاز برق سبب بالا رفتن میزان مصرفی و ذوب شدن سیمها و در نهایت قطعی برق می شود.

رئیس اداره برق آبادان تصریح کرد: امسال میزان برق مصرفی در شهر آبادان نسبت به سال گذشته ۲۰ مگاوات بیشتر بوده که این ناشی از مدیریت نادرست مصرف برق توسط شهروندان است که سبب بروز مشکلات عدیده ای برای خود و دیگران می شوند.

ناصری گفت: در هیچ نقطه از شهر ما قطعی برق با برنامه و یا خواسته نداریم مگر آنکه حوادث غیرمترقبه ای همچون موارد یاد شده سبب بروز مشکل در شبکه برق رسانی شهر شود که بایستی به طور سریع رسیدگی شود.

وی افزود: بدهی قبوض برق بالای چند میلیونی برخی شهروندان و برخورد خودرو با پایه برق از دیگر دلائل قطعی برق در برخی از نواحی شهری آبادان است.

ناصری از شهروندان آبادانی خواست تا موضوع مدیریت برق مصرفی را جدی بگیرند تا در این گرمای هوا خود و دیگران دچار مشکل قطعی برق نشوند.

به گفته رئیس اداره برق آبادان، استفاده همزمان از چند کولر در منازل سبب بالا رفتن برق مصرفی و بروز مشکلات در خطوط و شبکه برق رسانی می شود که بایستی از سوی شهروندان مدیریت شود.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.