شب قدر شب نزول رحمت الهی است

امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: شب قدر فرصتی برای نزدیک شدن به خدا و شب نزول رحمت الهی است.
شب قدر شب نزول رحمت الهی است

التزام – حجت السلام محمد راشکی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: شب قدر فرصتی طلایی برای تعیین سرنوشت انسان ها و گشایش در کارها و مشکلات است.

وی با بیان اینکه مومنان باید قدر این شب ها را بدانند، گفت: هرچه عظمت قرآن را بیشتر بشناسیم بیشتر به اهمیت این شب پی می بریم و از آن استفاده می کنیم و با عبادت و توسل خود را به پله های سعادت نزدیک تر می کنیم.

وی افزود: رمضان ماه آمرزش و بازگشت است و اگر هر انسانی در زندگی آلودگی‏‌هایی داشته باشد در ماه رمضان فرصت دارد با روزه جان خود را شستشو دهد و در خلوت سحر با توبه و استغفار روح خود را جلا دهد.

امام جمعه نیمروز با اشاره به اینکه ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند و نزد امام زمان(عج) می‌روند و آنچه را برای بندگان مقرر شده بر ایشان عرضه می‌دارند تاکید کرد:‌ شب‌ زنده‌ داری، تلاوت قرآن، مناجات و عبادت در این شب بسیار توصیه شده است.

وی تصریح کرد: در این شب‌ها باید دل‌ها را با مقام والای امیر المومنین علی بن ابی طالب (ع) آشنا کنیم و به حضرت ولی عصر (عج) توجه داشته باشیم.

وی خواستار حضور هرچه بیشتر جوانان در مراسم شب قدر شد و گفت: انسان با بهره‌گیری صحیح از این شب‌های پرفضیلت می‌تواند به اندازه تمام عمر خود از این مجالس استفاده کند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.