خوزستان این هفته به گرمای ۵۰ درجه می رسد

التزام – کوروش بهادری اظهار کرد: طی دیروز و امروز به دلیل تضعیف الگوی تابستانه، شاهد افت دو تا سه درجه ای دمای هوا در سطح استان هستیم اما از فردا یکشنبه تا روز چهارشنبه هفته جاری با تقویت الگوی تابستانی انتظار وقوع دماهای ۴۹ و بالاتر در برخی نقاط استان وجود دارد. وی افزود: […]
خوزستان این هفته به گرمای ۵۰ درجه می رسد

التزام – کوروش بهادری اظهار کرد: طی دیروز و امروز به دلیل تضعیف الگوی تابستانه، شاهد افت دو تا سه درجه ای دمای هوا در سطح استان هستیم اما از فردا یکشنبه تا روز چهارشنبه هفته جاری با تقویت الگوی تابستانی انتظار وقوع دماهای ۴۹ و بالاتر در برخی نقاط استان وجود دارد.

وی افزود: حتی انتظار می رود برخی شهرهای استان خوزستان مثل هندیجان و امیدیه به ۵۰ درجه هم برسد.

بهادری عنوان کرد: روز گذشته هندیجان با ۴۹ درجه سانتیگراد و ایذه با ۱۸ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بودند. همچنین دمای روز گذشته اهواز ۴۶ درجه بود که صبح امروز به ۳۰ درجه رسید.

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان عنوان کرد: همچنین به علت شرایط پیش آمده، صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضرور در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی و آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب به مردم و کشاورزان توصیه می شود.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.