۶ ماه گذشت، اما هنوز کار ساخت ساختمان پلاسکو آغاز نشده است

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران گفت: با وجود گذشت 6 ماه از حادثه آتش سوزی پلاسکو کار ساخت این ساختمان هنوزآغاز نشده است.
۶ ماه گذشت،  اما هنوز کار ساخت ساختمان پلاسکو  آغاز نشده است

التزام – مجتبی درودیان با اشاره به اینکه بخش شمالی این ساختمان در حادثه سال گذشته سالم باقی مانده است گفت: کسبه بخش شمالی این مجموعه که شامل حدود ۲۸۰ واحد می شود روز گذشته بدلیل طولانی شدن کار ساخت کل مجموعه با تجمع در مقابل بنیاد مستضعفان خواستار بازگشایی قسمت شمالی آن شدند، اما مسئولان بنیاد مستضعفان با این درخواست مخالفت کردنددر حالیکه از نظر شهرداری این قسمت مشکل ایمنی ندارد.

وی با بیان اینکه کسبه این آمادگی را دارند تا با هزینه شخصی موارد ایمنی بخش شمالی پلاسکو را تامین و تجهیز کنند، تصریح کرد: فعالان صنفی رایزنی های بسیاری را با شهرداری تهران در زمینه اخذ تاییدیه های لازم در راستای بازگشایی بخش بدون آسیب پلاسکو داشته است.

دوردیان اظهار داشت : کسبه بخش شمالی مجموعه پلاسکو تا کنون منتظر بودند که ساخت ساختمان از سوی بنیاد مستضعفان آغاز شود اما با گذشت حدود ۶ ماه از زمان آتش سوزی اقدامی صورت نگرفته است . مالک قول داده بود کار ساخت را به سرعت از اول خرداد ماه آغاز کند تا کل ۶۰۰ کسبه مستقر در ساختمان فروریخته نیز پس از آن بتوانند دوباره به محل کسب خود باز گردند.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران افزود: دغدغه فعالان صنفی این است که زمان راه اندازی پلاسکو جدید در هاله ای از ابهام است و کسبه مجتمع نور به نحوه اسکان و موقعیت مکانی این مجموعه اعتراض دارند و همچنین طولانی بودن حد فاصل مجتمع نور تا بازار تهران را از دیگر مشکلات خود می دانند.

وی افزود : بنیاد مستضعفان پیش بینی کرده است که ساخت این مجتمع دو سال طول بکشد.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.