سفیر انگلیس در عراق:

«خلافت» در حال فروپاشی است

سفیر انگلیس در عراق در سالروز اشغال موصل به دست داعش تأکید کرد چیزی که امروز به نام «خلافت» از آن یاد می‌شود در حال فروپاشی است.
«خلافت» در حال فروپاشی است

التزام – «فرانک بیکر» سفیر انگلیس در عراق بیانیه‌ای به مناسبت سالروز یورش داعش به عراق و اشغال موصل منتشر کرده و مهارت و شجاعت نیروهای عراقی را ستود.

به نوشته پایگاه خبری شبکه رووداو، او در این بیانیه آورده است: روز گذشته مصادف بود با سالروز یورش ظالمانه و خشونت آمیز داعش به موصل و امروزه آن‌چه که از آن به «خلافت» یاد می‌شود در حال نابودی است و نیروهای امنیتی بیشتر شهر را پس گرفته و در حال تثبیت اوضاع هستند.

این بیانیه می‌افزاید: نیروهای عراقی از خود مهارت و شجاعت و اراده برای بیرون راندن داعش از شهر نشان داده‌اند و همزمان برای حفظ جان غیر نظامیان تلاش می‌کنند و ما به حرفه‌ای بودن و شجاعت و فداکاریشان اعتراف می‌کنیم و پیروزی‌هایشان باعث شده است تا مردم برای نیروهای مسلح خود افتخار کنند.

سفیر انگلیس در ادامه افزود: باید در برابر تهدیدات پیش رو واقع‌بین باشیم و عقب‌نشینی و چند دستگی داعش ادامه دارد اما همچنان برای عراق و جهان تهدید هستند و حملات شنیع در بغداد، لندن و منچستر یادآوری این است که داعش چگونه بی هدف جوامع ما را هدف قرار می‌دهد.

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.