وزارت کشور در اطلاعیه‌ای تشریح کرد؛

جدیدترین جزئیات از ۲ حادثه تروریستی تهران

وزارت کشور در اطلاعیه‌ای آخرین جزئیات دو حادثه تروریستی در تهران را تشریح کرد.
جدیدترین جزئیات از ۲ حادثه تروریستی تهران

به گزارش التزام، وزارت کشور در اطلاعیه‌ای به همه هموطنان اعلام کرد که بدون توجه به تمامی اطلاعات، اخبار و گزارش‌های منتشر شده از سوی سایر مراجع، صرفاً به اطلاع‌رسانی از سوی وزارت اطلاعات و وزارت کشور توجه داشته باشند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

به اطلاع مردم شریف و هوشیار میهن اسلامی می‌رساند که به محض وقوع حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، اشرافیت اطلاعاتی مناسبی از سوی مراجع ذیصلاح صورت گرفت و اطلاع‌رسانی مناسب بنا به مقتضیات امنیتی انجام شد.

لذا از کلیه هموطنان تقاضا می‌شود بدون توجه به تمامی اطلاعات، اخبار و گزارش‌های منتشر شده از سوی سایر مراجع، صرفاً به اطلاع رسانی از سوی وزارت اطلاعات و وزارت کشور توجه داشته باشند.

– براساس آخرین گزارش‌های دریافتی از مراجع درمانی و قضائی تاکنون ۱۷ تن از هموطنان روزه دارمان اعم از نیروهای حفاظتی و پرسنل اداری و مردم عادی به شهادت رسیده و تعداد ۵۲ نفر نیز مجروح شده‌اند.

– افزایش تدریجی آمار اعلامی شهدا نیز به علت به شهادت رسیدن تعدادی از مجروحان عزیز در ساعات بعد از حادثه بود.

– تعداد ۴ تن از هموطنان عزیز در ساعات اولیه بعد از حادثه مفقود بودند و اطلاعی از سرنوشت آنها نبود که مشخص شد به شهادت رسیده و در همان لحظات اولیه به مراکز درمانی منتقل شده بودند.

– در جریان حادثه تروریستی روز گذشته نیروهای امنیتی و انتظامی در محل وقوع حوادث در مرقد مطهر حضرت امام‌خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی به چند نفرمشکوک شده و مبادرت به دستگیری آنها  کردند که برای تحقیقات بیشتر در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته‌اند هنوز ارتباط آنها با حادثه تروریستی مشخص نشده است.

–  تروریست‌ها ۵ نفر بوده‌اند که همگی در درگیری توسط نیروهای امنیتی به سزای اعمال جنایتکارانه خود رسیدند.

–  از همه رسانه‌ها و همچنین مردم عزیز تقاضا می‌شود اخبار خود را صرفاً از مراجع معتبر اعلام شده یعنی وزارت اطلاعات و وزارت کشور دریافت کنند و از انتشار اخبار غیر مسئولانه و  بعضاً نادرست و گمانه‌زنی‌های شبهه‌افکنانه که بسیاری از آنها از سوی طراحان این عملیات تروریستی به منظور ایجاد فضای ضد امنیتی  تنظیم و منتشر شده است جدا خودداری نمایند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.