افشای رشوۀ لابی سعودی در امریکا به ترامپ

لابی سعودی در آمریکا صدها هزار دلار رشوه به ترامپ پرداخت کرد.
افشای رشوۀ لابی سعودی در امریکا به ترامپ

التزام – گزارش مطبوعات آمریکا حاکیست: لابی عربستان سعودی ۲۷۰ هزار دلار در یکی از هتل های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن هزینه کرد تا شاید بتواند قانون مبارزه با تروریسم (جاستا) را تغییر بدهد.
لابی سعودی در آمریکا از هیچ تلاش و فشاری برای اجبار مقامات آمریکائی به تغییر قانون جاستا دریغ نمی کند قانونی که بر لزوم محاکمه حامیان مالی تروریسم در دادگاه های آمریکا تأکید می کند.
وبسایت روسیا الیوم به نقل از روزنامه “دیلی کولر” نوشت : شرکت روابط عمومی” ام اس ل گروپ” هفته گذشته سندی به وزارت دادگستری تحویل داد که در این سند جزئیات قبول نمایندگی عربستان و چند کشور دیگر را بیان کرده است.
دیلی کولر افزود : این سند نشان می دهد که لابی سعودی در آمریکا بیش از ۱۹۰ هزار دلار برای اقامت ، بیش از ۷۸ هزار دلار برای غذا و هزار و ۶۰۰ دلار برای پارکینگ هتل ” ترامپ اینترنشنال” هزینه کرده و در این هتل افسران قدیمی آمریکائی را میزبانی کرده است تا این افسران در کنگره علیه قانون جاستا شهادت بدهند.

این مبلغ بین نوامبر ۲۰۱۶ و فوریه ۲۰۱۷ هزینه شده است.
کنگره آمریکا سال ۲۰۱۶ با وجود مخالفت های مکرر دولت باراک اوباما قانون جاستا را تصویب کرد .
قانون جاستا به خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر اجازه می دهد که از عربستان به دادگاه های آمریکا به اتهام دست داشتن در این حملات تروریستی شکایت کنند.
پانزده نفر از عاملان حملات ۱۱ سپتامبر تبعۀ سعودی بودند.

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.