واکنش های بین المللی به حوادث تروریستی تهران

کشورهای مختلف و شخصیتهای مهم بین المللی ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی امروز در تهران با مردم ایران اعلام همبستگی کردند.
واکنش های  بین المللی به حوادث تروریستی تهران

التزام – «آنتونیو تاجانی» رئیس پارلمان اروپا در صفحه توییتر خود در واکنش به حملات تروریستی امروز تهران نوشت: من با رئیس پارلمان و مردم ایران اعلام همبستگی می کنم.

همچنین گروه سوسیالیستها و دمکراتهای پارلمان اروپا در توییتی حملات تروریستی امروز تهران را به شدت محکوم کرد و با مردم ایران اعلام همبستگی نمود.

این گروه پارلمانی در توییت خود نوشت: عاملان و حامیان این اقدامات باید به دست عدالت سپرده شوند. تروریسم تهدیدی جهانی و بدون مرز است و باید با یکدیگر با آن مبارزه کنیم.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه حملات امروز (چهارشنبه) تروریست ها در تهران بی سابقه بود، تاکید کرد که این عملیات نشانه ضرورت سرکوبی تروریسم است.

لاوروف امروز (چهارشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آلفونسو داستیس کسدو وزیر امور خارجه اسپانیا گفت: اقدامات تروریست ها در حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی در ایران نشان داد که تروریست ها آرام نمی گیرند.

لاوروف افزود: روسیه آمادگی دارد تلاش های لازم را برای مهار تروریست ها بکار گیرد.

کاخ کرملین نیزنسبت به عملیاتهای تروریستی در تهران واکنش نشان داد. کرملین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: به شدت عملیات‌های تروریستی در ایران را محکوم و بر ضرورت استوار بودن در مبارزه با تروریسم تاکید می‌کنیم.

انجلینو الفانو وزیر خارجه ایتالیا در واکنش به حملات تروریستی صبح امروز در تهران گفت: حمله (تروریستی) به تهران نشان داد که نیاز به یک استراتژی بلند مدت علیه تروریسم است.

وی د رکنفرانس مطبوعاتی پایان دیدار با همتای ارمنی خود ‘ادوارد نعلبندیان’ در محل وزارت خارجه ایتالیا با اشاره به حملات تروریستی صبح امروز داعش در مجلس وحرم امام خمینی (ره) گفت: : حملات در تهران تاییدی بر نیاز به کار با تمام متحدین برای یک استراتژی بلند مدت علیه تروریسم است که شامل عناصر امنیتی و عناصر گفت و گوی سیاسی و مذهبی شود.

وی با تاکید بر اینکه تروریسم به شرق و غرب ضربه می زند، افزود:تروریسم بار دیگر و اینبار به منطقه ای حساس مانند ایران ضربه زد. ایتالیا حمایت خود را با حضور در تمام مناطق درگیری تضمین می کند.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان هم در پیام‌های جداگانه به رهبر انقلاب، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی ایران اقدامات تروریستی تهران را محکوم کرد.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پیام‌هایی به «آیت‌الله خامنه‌ای » رهبر انقلاب، «حسن روحانی» رئیس‌جمهور و «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی فرستاد و حادثه تروریستی چهارشنبه (امروز) تهران را محکوم کرد.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.