مشکلات آب شرب شهرهای اصلی خوزستان در چهار سال حل می شود

وی عنوان کرد: امیدواریم با این اهتمامی که دولت نسبت به این مسئله داشته، مشکل آب شرب و فاضلاب شهرهای اصلی استان خوزستان طبق برنامه زمانبندی شده سه تا چهار ساله حل شود و این کار به سرانجام برسد.
مشکلات آب شرب شهرهای اصلی خوزستان در چهار سال حل می شود

التزام – غلامرضا شریعتی ظهر امروز در نشست پیگیری مصوبات دولت در خصوص آب و فاضلاب استان اظهار کرد: خوشبختانه پروژه غدیر توسط قرارگاه خاتم الانبیا تا حدودی فعال شده و روز به روز هم فعال تر خواهد شد.

شریعتی در مورد تامین آب شرب در شمال شرق استان نیز گفت: مناقصه آن برگزار شده و پیمانکاران قیمت های پیشنهادی خود را ارائه داده اند و استعلامی از بانک مرکزی شده و به محض دریافت جواب برنده مناقصه اعلام خواهد شد و انشاالله بعد از آن مصوبه شورای اقتصاد را برای اجرایی شدن پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد بخش جنوب شرق استان تصریح کرد: چون طرح مان عوض شده است؛ چند ماهی زمان می برد تا طرح جدید آماده شود و مناقصه اش برگزار شود.

استاندار خوزستان افزود: آب جنوب شرق شامل شهرهای ماهشهر، هندیجان، رامشیر، امیدیه و آغاجاری می شود و در مورد  بهبهان مناقصه برگزار شده و در حال انجام است. طرح های فاضلاب در شهرهای مختلف تعیین تکلیف شده و ظرف یکی دو ماه آینده پیمانکار تعیین خواهد شد و کار شروع خواهد شد بعد از آن مناقصه شهرهای شمالی هم برگزار خواهد شد.

شریعتی بیان کرد: در مورد اهواز هم بر همین منوال تعیین تکلیف کرده اند و بناست مناقصه برگزار شود و گفته اند ظرف دو تا سه ماه آینده پیمانکاران اهواز هم تعیین خواهد شد که پروژه ها را شروع کنند و کار برای فاضلاب شهر اهواز هم روند اجرایی خواهد گرفت.

استاندار خوزستان اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب غرب باید از خط اعتباری جدید که با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد صحبت شده، استفاده تا مشکل آن را حل کنیم.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.