افزایش میزان اعتماد عمومی به اخبار انتخاباتی رسانه ملی

رئیس کمیسیون تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این دوره از انتخابات، مرجعیت انتخاباتی رسانه ملی افزایش 9 درصدی را نسبت به دوره قبل نشان می دهد.
افزایش میزان اعتماد عمومی به اخبار انتخاباتی رسانه ملی

التزام – احسان قاضی زاده هاشمی در خصوص نقش رسانه ملی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و افزایش مشارکت مردم گفت: در این دوره از انتخابات افزایش مرجعیت انتخاباتی رسانه ملی براساس ۸۸ پیمایش سراسری به ۷۷ درصد رسید.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی این افزایش را معنادار دانست و تصریح کرد: در اولین پیمایش های نظرسنجی، میزان مشارکت های مردمی ۵۲،۳ دهم درصد بود که در نهایت در ۲۹ اردیبهشت این رقم به ۷۳،۱ دهم درصد افزایش یافت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این افزایش را ناشی از فعالیت های رسانه ای، تبلیغاتی، تهییجی و تبیینی رسانه ملی دانست و از نقش دوازده هزار نیروی رسانه ملی در تهیه، تولید و پخش برنامه های انتخاباتی قدردانی کرد.

طبق آمارهای موجود برنامه های تهیه شده مبتنی بر قانون انتخابات برای هر نامزد، ۵۷۳ دقیقه در سیما و ۴۰۸ دقیقه در صدا طراحی شد که به طور متوسط هر نامزد ۳۰ ساعت در صدا و سیما حضور داشت.

مجموعا ۱۶ هزار ساعت برنامه انتخاباتی در صدا وسیما تولید و پخش و تهیه و تولید برنامه های انتخابات در بیش از ۱۰۰ استودیوی رادیویی و تلویزیونی انجام شد.

معاونت فضای مجازی صدا و سیما ۳۷۳۸ دقیقه گلچین برنامه ها و ۸۱۳ قطعه ویدئویی کوتاه از برنامه های انتخاباتی کاندیداها را در شبکه های مختلف مجازی منتشر کرد که ۱۵ میلیون بازدید کننده داشت.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.