کره شمالی انهدام ناوهای هواپیمابر امریکا را تمرین کرد

نیروهای هوایی کره شمالی با حضور کیم چن این رهبر این کشور مانور نظامی هوایی با هدف حمله به ناوهای هواپیمابر امریکایی را برگزار کرد.
کره شمالی انهدام ناوهای هواپیمابر امریکا را تمرین کرد

التزام – آژانس خبری تلگراف مرکزی کره توضیح می دهد که از نظر فرمانده نیروهای هوایی کره شمالی این مانور اهمیت زیادی در نابود کردن هر هدف و از جمله ناوهای هواپیمابر دشمن تنها با یک شلیک دارد. به گفته این فرمانده نظامی، مانور حاضر تمام ارتش کشور را برای اتمام مبارزه با تجزیه خاک میهن استوارتر می سازد.

کیم چن این رهبر کره شمالی از نتیجه این آزمایش رضایت داشته و دستور داد توان نظامی نیروهای هوایی ارتش را تقویت کنند.

ایالات متحده امریکا و کره شمالی رسما در وضعیت اماده به جنگ قرار دارند، زیرا پس از اختلافات نظامی سال ۱۹۵۳-۱۹۵۰ بین دو کشور تنها یک موافقتنامه صلح به امضا رسید. تمامی تلاش های بعدی پیونگ یانگ برای امضای معاهده صلح با امریکا بی نتیجه ماند.

این اواخر تنش های نظامی دو کشور با انجام آزمایشات هسته ای و موشکی کره شمالی که به بهانه دفاع در مقابل تهدیدات امریکا انجام می گیرد، افزایش یافته است و تحریم های وضع شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد تاثیری بر روند حاضر نگذاشته است. ایالات متحده امریکا ناوهواپیمابر اتمی «کارل وینسون» را برای تهدید کره شمالی راهی دریای ژاپن کرده و در بند یوکوزوکی ژاپن نیز تعمیر رزمناو «رونالد ریگان» را به پایان رسانده است.

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.