نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته فردا اعلام می‌شود

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 فردا سه‌شنبه 16 خردادماه اعلام می‌شود.
نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته فردا اعلام می‌شود

التزام – حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ در روز سه‌شنبه ۱۶ خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند در روز سه‌شنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و توجه به اطلاعیه‌ای که از سوی این سازمان همزمان با اعلام نتایج منتشر می‌شود از نتیجه خود مطلع شده و در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته در زمان تعیین شده اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: بر اساس ضوابط تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۶ از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳۰ هزار و ۴۹۱ نفر زن و ۴۴۷ هزار و ۷۶۲ نفر مرد هستند.

وی اضافه کرد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کننده در این آزمون تعداد ۷۱ هزار و ۷۲۵ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم هم اعلام کردند، که از این تعداد ۳۲ هزار و ۵۴۹ نفر زن و ۳۹ هزار و ۱۷۶ نفر مرد هستند.

توکلی گفت: با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده و آمار علاقمندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم، در مجموع برای برگزاری آزمون تعداد ۹۴۹ هزار و ۹۷۸ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۴۶۳ هزار و ۴۰ کارت برای خواهران و ۴۸۶ هزار و ۹۳۸ کارت برای برادران صادر شده است.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در صبح و بعدازظهر روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه در ۶۸ شهرستان مختلف کشور برگزار شد، گفت: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کننده تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۱۷۱ هزار و ۱۹۰ داوطلب غایب بودند به عبارت دیگر ۸۰٫۵۱ درصد داوطلبان حاضر و ۱۹٫۴۹ درصد غایب بودند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۳۴۹ هزار و ۲۶۱ نفر زن و ۳۵۷ هزار و ۸۰۲ نفر مرد بودند، از تعداد کل حاضران در جلسه آزمون تعداد ۵۶ هزار و ۸۸۴ داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند که از این تعداد ۲۵ هزار و ۸۸۴ نفر زن و ۳۱ هزار نفر مرد بودند.

توکلی اضافه کرد: آن دسته از داوطلبان که بر اساس مفاد کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی هستند باید بر اساس اطلاعیه‌ای که در این زمینه در روز شنبه ۲۰ خردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود برای انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود از کدرشته امتحانی مجاز یا کدرشته‌های امتحانی مجاز اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند باید بر اساس اطلاعیه دانشگاه آزاد که به اطلاع داوطلبان می‌رسد، در مهلت مشخص شده به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌ها و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود برابر ضوابط مشخص شده اقدام و کدرشته محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته ثبت‌ کنند.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.