میخی که گردن شترمرغ باغ پرندگان تهران را شکافت +عکس

عصر جمعه ۵ خرداد مرگ دلخراش یک شترمرغ در برابر چشمان حیرت‌زده بازدیدکنندگان باغ پرندگان تهران انتقادهایی را در فضای مجازی به‌همراه داشت. جمعی از معترضان صبح روز شنبه با حضور در شهرداری منطقه خواهان جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه در این مجموعه شدند.
میخی که گردن شترمرغ باغ پرندگان تهران را شکافت +عکس

التزام – عصر جمعه ۵ خرداد، مرگ دلخراش یک شترمرغ در برابر چشمان حیرت‌زده بازدیدکنندگان باغ پرندگان تهران، انتقادهای گسترده‌ای را در فضای مجازی به‌همراه داشت.

جمعی از معترضان، صبح روز شنبه، با حضور در شهرداری منطقه خواهان جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه در این مجموعه شدند.

یکی از شاهدان عینی ماجرا می‌گوید: بسیاری از بازدیدکنندگان، بسته‌های دانه‌ای را که برای تغذیه پرندگان مختلف در باغ پرندگان عرضه می‌شود خریداری و با آنها پرندگان مورد علاقه‌شان را تغذیه می‌کنند. یکی از این پرندگان شترمرغ‌ها هستند که برای گرفتن دانه از بازدیدکنندگان بسیار مشتاقند.

وی ادامه می‌دهد: عصر جمعه، میخ بلندی که در حصار جایگاه شترمرغ‌ها به کار رفته بود، در گردن یکی از شترمرغ‌هایی که برای دریافت دانه و نزدیک شدن به بازدیدکنندگان سرش را از حصار جایگاه خارج کرده بود فرورفت. درد ناشی از فرورفتن میخ در گردن شترمرغ، سبب واکنش سریع و حرکت گردن حیوان به‌سمت عقب و در نتیجه شکافته شدن گردن این پرنده شد.

وی با ابراز تأسف از وضعیت ناراحت‌کننده‌ای که این شترمرغ حدود یک ساعت با آن دست به گریبان بود، می‌گوید: از بازدیدکنندگانی که از مشاهده این صحنه شوکه شده بودند کمکی برنمی‌آمد و متأسفانه خونریزی شدید سبب شد پس از رسیدن مسئولان مجموعه و اقدام به بخیه‌زدن شکافتگی، حیوان تلف شود.

حمیدرضا نوروزی، بهره‌بردار باغ پرندگان تهران ضمن ابراز تأسف از این حادثه به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: شترمرغ‌ها حیواناتی کنجکاو هستند که به‌سمت انسان جذب می‌شوند، به همین دلیل زمانی که بازدیدکنندگان به حصار جایگاه نزدیک شوند و حس غذا دادن را به شترمرغ‌ها القا می‌کنند، شترمرغ‌ها هم به آنها نزدیک می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد: عصر روز جمعه، یکی از شترمرغ‌ها برای نزدیک شدن به بازدیدکنندگان گردن خود را علاوه بر حصارچوبی اول از حصار دوم هم عبور داده، اتفاقی که تا کنون رخ نداده بود چرا که این پرندگان غالباً از بالای حصار و تنها در محدوده حصار اول گردن خود را عبور می‌دهند، اما متأسفانه در حادثه عصر جمعه، یکی از پیچ‌های اتصال به‌کاررفته در حصار دوم، منجر به ایجاد جراحت در ناحیه گردن شترمرغ شد.

نوروزی با بیان اینکه به‌دنبال این حادثه، عوامل نگهبانی و مسئولان جایگاه وارد عمل شده و ضمن مطلع ساختن دامپزشک حاضر در مجموعه، پرنده مجروح را به زیستگاه سربسته انتقال دادند، می‌گوید: متأسفانه خونریزی در ناحیه گردن و همچنین استرس ناشی از صدمه دیدن سبب شد علی‌رغم انجام ده‌ها بخیه توسط دامپزشک مجموعه روی گردن شترمرغ، این پرنده را از دست بدهیم.

وی در ادامه اطمینان داد: اصلاح حصار جایگاه‌ شترمرغ‌ها روز گذشته انجام شده و به‌زودی مانند تمامی زیستگاه‌های مجموعه که اخیراً به‌نحو مناسبی تغییر یافته، به‌منظور جلوگیری از تکرار حوادثی از این دست به‌شکل مطلوب ایمن‌سازی خواهد شد.

نوروزی در پاسخ به این سؤال که چرا طبق گفته شاهدان عینی، دامپزشکی در مجموعه مستقر نبوده و نجات این شترمرغ با تأخیر انجام شده، با تأکید بر اینکه در زمان حادثه، دامپزشک مجموعه، در مرکز حضور داشته و تلاش خود را برای نجات جان این شترمرغ انجام داده، می‌گوید: دامپزشک مقیم و ناظر بهداشت، برای کنترل سلامت و واکسیناسیون حیوانات در مجموعه مستقر هستند.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.