ترامپ صدور ویزای آمریکا را سخت تر کرد

دولت ترامپ پرسشنامه جدیدی را برای متقاضیان دریافت ویزای سفر به آمریکا در سراسر جهان تایید کرده است که بر اساس آن صدور ویزای آمریکا سخت تر خواهد شد.
ترامپ صدور ویزای آمریکا را سخت تر کرد

التزام – به گزارش رویترز، دولت ترامپ با تصویب قوانین سختگیرانه در زمینه صدور ویزا از شبکه های اجتماعی خواسته است تا فعالیت های متقاضیان دریافت ویزای سفر به آمریکا در رسانه های احتماعی طی ۵ سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند و اطلاعاتی درباره بیوگرافی افراد متقاضی در ۱۵ سال گذشته را ارائه نمایند.

سئوالات جدید دولت آمریکا از متقاضیان دریافت ویزا بخشی از تلاش‌های واشنگتن برای سخت تر کردن صدور مجوز سفر به این کشور به شمار می رود. این پرسشنامه‌های جدید ۲۳ ماه می توسط دفتر مدیریت و بودجه و علی رغم مخالفت‌های مقام‌های آموزشی و گروه‌های دانشگاهی تصویب شده است.

منتقدان و مخالفان بر این باورند که این پرسشنامه‌های جدید موجب خواهد شد تا دانشجویان و دانشمندان بین المللی علاقه کمتری برای آمدن به آمریکا داشته باشند.

بر اساس قوانین جدید، مقام‌های کنسولی آمریکا می‌توانند اطلاعات مربوط به شماره‌های پاسپورت‌های قبلی، فعالیت های ۵ سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی، آدرس‌های ایمیل، شماره‌های تلفن و اطلاعات بیوگرافی ۱۵ سال گذشته افراد متقاضی ویزا را درخواست کنند.

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.