Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
جوابیه بانک مرکزی به ادعای برخی از نامزدها

جوابیه بانک مرکزی به ادعای برخی از نامزدها

بانک مرکزی در خصوص ادعای یکی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد اهدای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوابیه صادر کرد.
جوابیه بانک مرکزی به ادعای برخی از نامزدها

التزام – به گزارش روز جمعه بانک مرکزی ، نظام بانکی با وجود تنگناهای مالی و اعتباری و به ویژه در سال های اخیر از خود عملکرد مناسبی را نشان داده است و این امر شایسته تقدیر است.

براین اساس ازابتدای سال ۱۳۸۸ تا پایان سال۱۳۹۱ تعداد ۴٫۵۴۵٫۹۸۷ فقره بالغ برمبلغ ۱۱۱٫۴۴۰میلیاردریال پرداخت شده؛ این در حالی است که از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۵ تعداد ۴٫۱۱۲٫۱۴۶ فقره بالغ بر مبلغ ۱۹۱٫۶۰۳ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

بنابراین گزارش،‌ این رقم در مقایسه با دوره ۴ ساله از ابتدای سال ۱۳۸۸ تا پایان سال ۱۳۹۱ که مبلغ تسهیلات پرداختی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است، نشان می دهد مبلغ تسهیلات پرداختی در دوره دولت یازدهم در مقایسه با دوره قبل، رشد بیش از ۷۰ درصدی داشته است.

« به گواه آخرین آمارهای بانک مرکزی تا تاریخ ۳۰/۱۲/۱۳۹۵ تعداد متقاضیان در صف برابر با ۴۸۳٫۸۸۵ نفر هستند، که از این تعداد ۱۶۷٫۰۱۵ نفر از افراد یاد شده در مراحل تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند».

براساس آمار درپایان سال ۱۳۹۱، بیش از ۸۳۷ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج بودند اما در پایان سال ۱۳۹۵ تنها ۴۸۳ هزار و ۸۸۵ نفر منتظر دریافت این تسهیلات بودند که کاهش چشمگیر بیش از ۴۰ درصدی داشته است. البته از تعداد منتظران در صف، تعداد ۱۶۷٫۰۱۵ نفر در مراحل تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند.

علاوه بر این حسب ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ایثارگران از تیر ماه سال ۱۳۹۴ به میزان دو برابر تسهیلات افراد عادی افزایش یافت که طی سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ تعداد ۴۴٫۵۵۸ نفر جمعاً به مبلغ ۷٫۱۶۱میلیاردریال از تسهیلات مذکور بهره مند شده اند.

بنابراین گزارش،‌نظام بانکی از ابتدای راه اندازی سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تا پایان سال ۱۳۹۵ مجموعاً تعداد ۸٫۶۶۸٫۱۳۳ فقره بالغ بر ۳۰۳٫۰۴۴ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

 

 

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.