سرپرست دانشگاه تاکید کرد:

لزوم ارتباط دوسویه بین دانشگاه آزاد و وزارتخانه های علوم و بهداشت

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه باید با دو وزارتخانه علوم و بهداشت و مجلس شورای اسلامی تعامل دوسویه داشته باشد.
لزوم ارتباط دوسویه بین دانشگاه آزاد و وزارتخانه های علوم و بهداشت

التزام – علی محمد نوریان در جلسه شورای استان سمنان از تمامی مسئولان خواست به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پشت افراد گذشته غیبت نکنند.

وی با تاکید بر موضوع تفویض اختیار و اعتماد به مدیران، گفت: باید نظارت را بالا برده و با اعتماد به مسئولان، اختیار امور را تفویض کنیم و بتوانیم با بکارگیری و طراحی سیستم ها، به صورت آنلاین از شرایط واحدها اطلاع یابیم.

سرپرست دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: مدیران، اساتید و تمامی مسئولان در این دانشگاه باید مقید به مسائل الهی و دینداری و پایبند به نظام و مقام معظم رهبری باشند.

نوریان با بیان اینکه بهترین نیروها در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارند، گفت: در دوره مدیریت جدید تلاش بر این است تا از افراد خود دانشگاه استفاده شود تا فرصت شکوفایی برای نیروهای دانشگاه فراهم شود.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه توسعه اقتصادی کشور، گفت: ‌این دانشگاه باید در راستای تاثیرگذاری بر اقتصاد مقاومتی کشور فعالیت کند که ازجمله اقدامات تعریف پایان نامه هایی با موضوعات اقتصادی و اجتماعی مورد نیاز کشور است.

سرپرست دانشگاه آزاد تاکید کرد: با توجه به اینکه شرایط امروز کشور کاهش جمعیت دانشجویی است، باید مدیریت هزینه و صرفه جویی در راس امور مدیران قرار گیرد. همچنین بودجه‌بندی واحدهای دانشگاهی باید با توجه به شرایط هر واحد در نظر گرفته شود.

امور دانشگاه آزاد باید شبکه ای شود

نوریان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در بحث فضاسازی حتی از استاندارد اعلام شده وزارت علوم نیز بالاتر است، گفت: امور این دانشگاه باید شبکه ای شود و در این شبکه می توانیم کمبودها را با کمک یکدیگر برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید با دو وزارتخانه علوم و بهداشت و مجلس شورای اسلامی تعامل دوسویه داشته باشد، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مکانی غیرانتفاعی و مستقل است و تمامی انتصابات در آن براساس شایسته‌سالاری صورت می گیرد.

سرپرست دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید برند سازی را در دانشگاه جدی گیریم، گفت: نظارت، ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی، چابک سازی دانشگاه و توانمند سازی اعضای هیات علمی از اولویتها است.

نوریان با اشاره به اینکه افراد جهان مرکز (افراد نخبه و کارآمد) در دنیا امور را اداره می کنند، افزود: یکی از شاخص های مدیر موفق استفاده از افراد جهان مرکز است.

وی با بیان ضرورت تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با دولت، مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی از روسای تمامی واحدها در استان ها و شهرستان ها خواست با ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه، استانداران و فرمانداران همکاری و تعامل مثبت داشته باشند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.