نامزدهای انتخابات وحدت ملی را حفظ کنند

امام جمعه موقت تهران، با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت ملی و معنویت جامعه توسط نامزدهای انتخابات گفت: علاج اقتصاد بیمار، کار جهادی می‌خواهد.
نامزدهای انتخابات وحدت ملی را حفظ کنند

التزام – آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، با اشاره به حادثه معدن آزادشهر به خانواده‌های جانباختگان حادثه تسلیت گفت و اظهار داشت: این حادثه، یک مصیبت غم‌انگیز بود که رخ داد.

وی همچنین با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد مطهری (ره) گفت: معلمان ما، راه این معلم بزرگ را پی بگیرند؛ برای تعلیم و تربیت حریص باشند و جهات معنوی را برای متعلمان درست کنند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین به هفته کارگر اشاره کرد و افزود: کارگران به خوبی و اتقان کار اهمیت بدهند، به اینکه کار به گونه‌ای باشد که در مقابل تولیدات دنیا قابل عرضه باشد، به تولید اهمیت بدهند و در امور سهل‌انگار نباشند.

آیت‌الله امامی کاشانی در بخش دیگری از خطبه‌ها، به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) اشاره و برای آنها آرزوی توفیق کرد.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو، خطاب به نامزدهای انتخاباتی اظهار داشت: این بحث‌ها و مسئله تعیین رئیس جمهور خیلی مهم است، اما مهمتر از آن کشور و جامعه ماست.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جامعه ما این مردم بوده‌اند که انقلاب را ایجاد کرده‌اند و در اثر فداکاری و ایثار آنها این انقلاب پیروز شده است؛ این جامعه نباید لطمه ببیند، جامعه باید آرام و از اضطراب دور باشد.

آیت‌الله امامی کاشانی با تاکید بر لزوم توجه به متن جامعه و معنویت آن، گفت: از اظهارات و حرکاتی که این جامعه را تکان می‌دهد، پرهیز شود؛ در انتخابات هنگامی که اشخاص مطالب خود را عرضه می‌کنند، باید وحدت سیاسی و انسجام معنوی جامعه هم حفظ شود.

وی افزود: نامزدها به دنیا توجه کنند که چکونه برای این کشور نقشه می‌ریزد و چه طراحی‌هایی از ابتدای انقلاب برای این کشور داشته‌اند؛ ما به هرکجا رسیده‌ایم با این مردم و با وحدت و اسنجام رسیده‌ایم.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: مردم بر محور ولایت فقیه و حکومت فقه و عقل و تقوی منسجم هستند؛ این وحدت باید حفظ شود و نباید در هر شرایطی تکان بخورد.

آیت‌الله امامی کاشانی اظهارداشت: نامزدهای محترم به خدا توکل کنند و از خداوند بخواهند که اگر موفق شدند، چنین می‌کنند؛ در همین مسائل اقتصادی که بیماری کشور ماست و رهبر معظم انقلاب هم مدام تکرار می‌کنند، مانند بیمار نزد خودشان مراقبت کنند.

وی تصریح کرد: علاج این بیماری، کار جهادی و حرکت جهادی می‌خواهد؛ اینکه چه کسانی و گروه‌هایی را بگذاریم که کار را دنبال کنند و مراقب باشند که تولید داخل با خارج رقابت کند و جلوی واردات غیرضروری گرفته شود.

امام جمعه موقت تهران در پایان تاکید کرد: وحدت ملی و انسجام سیاسی و معنویت کشور در همه مراحل و همه حال حفظ شود.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.