بالاترین نشان رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به خانواده گلبارنژاد اعطا شد

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در دیدار با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد، بالاترین نشان ریاست IPC را به خانواده وی اعطا کرد.
بالاترین نشان رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به خانواده گلبارنژاد اعطا شد

التزام – به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در سفر به استان فارس با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد دیدار کرد. در این مراسم رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، مسعود اشرفی، دبیر کمیته ملی پارالمپیک، مسئولان هیئت و استان فارس و بنیاد شهید حضور داشتند و به مزار وی رفته و ادای احترام کردند.

مسعود اشرفی در ابتدای این ملاقات که همسر و پسر مرحوم گلبارنژاد و مسئولان استان فارس حضور داشتند، گفت: در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شاهد حادثه ناگواری بودیم. اگرچه این بازی‌ها با افتخارات بسیار زیادی در دنیا برگزار شد، اما در پایان بازی‌ها شاهد حادثه ناگواری بودیم که از بازی های پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول تاکنون روی نداده است. به هر روی این اتفاق در برخی رشته‌ها که ریسک بالایی دارد رخ می‌دهد و متاسفانه این حادثه برای ورزشکار ما در بازی‌های پارالمپیک ریو رخ داد و منجر به فوت بهمن گلبارنژاد شد.

وی افزود: پس از این حادثه نتایج تحقیقات به دست ما و کمیته بین المللی پارالمپیک رسید و تیم پزشکی و کمیته بین المللی پارالمپیک مطمئن شد که این اتفاق به دلیل مشکل مسیر پیست نبوده است، اما از آنجایی که این اتفاق برای بهمن گلبارنژاد رخ داد آقای فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک متاثر شدند و پیشنهاد کردند در سفر به ایران با خانواده مرحوم گلبارنژاد ملاقات و ادای احترام کنند.گلبار ن

فیلیپ کریون در ادامه گفت: من درک می‌کنم شرایط دشواری دارید. ما جایگاه خاصی را برای ایران قائل هستیم. از سال ۱۹۹۵ که برای برگزاری کلاس مربیگری بسکتبال باویلچر به ایران آمد تاکنون چندین بار به کشورتان سفر کردم و به مردم ایران علاقمند هستم.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، مرحوم بهمن گلبارنژاد را به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران جهان معرفی کرد و افزود: مرحوم گلبارنژاد را به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران به خاطر داشته باشید. هفته گذشته در مراسم اعطای نشان صنعت در ورزش شرکت کرده و در این مراسم عکس ورزشکاران بزرگی که از میان ما رفته‌اند به نمایش گذاشته و از آنها تقدیر شد. مرحوم بهمن گلبارنژاد هم یکی از این افراد بود و به او ادای احترام شد.

وی در ادامه بالاترین نشان کمیته بین المللی پارالمپیک به اسم «پین ریاست» را به خانواده مرحوم گلبارنژاد اعطا کرد و اظهار داشت: این نشان که از مدال پارالمپیک ارزشمند‌تر است را به افراد خانواده پارالمپیک می‌دهیم. در طول ۱۶ سال ریاستم در کمیته بین المللی پارالمپیک این نشان را به ۱۲ نفر هدیه داده‌ام که دو نشان را به آقایان محمود خسروی وفا و مسعود اشرفی، رئیس و دبیر کمیته ملی پارالمپیک اعطا کرده‌ام و این نشان را نیز به خانواده مرحوم گلبارنژاد اعطا می‌کنم. پین ریاست فقط از طریق رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک به مستحقان واقعی ورزش معلولین اعطا می شود که پشت آن را من امضا کرده‌ام.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.