Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
مهمترین رویدادهای نجومی فروردین

مهمترین رویدادهای نجومی فروردین

مدیر انجمن نجوم اهواز رویدادهای نجومی فرودین ماه ۹۶ را به صورت جزئی تشریح کرد.
مهمترین رویدادهای نجومی فروردین

التزام – جعفری زاده رویدادهای نجومی که در فرودین ماه سال ۹۶ رخ می دهد را تشریح کرد.

اهم این رویداد ها به شرح زیر است؛

در شب نوروز (شب یکم فورودین ماه) رویداد های نجومی زیادی رخ داد که می توان به رصد ستاره سهیل، قلب الاسد وخوشه پروین، همچنین سیاره های زحل، مشتری، زهره و عطارد اشاره کرد.

۶ فروردین

در این روز قبل از طلوع خورشید، هلال صبحگاهی با فاز ۵.۳ درصد قابل رویت است که این هلال در ساعت ۴ و ۵۷ طلوع می کند؛ همچنین خورشید در ساعت ۵:۵۷ طلوع می کند و یک هلال زیبای صبحگاهی را در ششم فروردین سال جدید خواهیم داشت.

۸ فروردین

در این تاریخ ماه نو اتفاق می افتد. زمان ماه نو ساعت ۷ و ۳۷ دقیقه است.

۹فروردین

در روز چهارشنبه نهم فروردین ماه سال ۹۶، اولین هلال ماه قابل رویت می شود. در ساعت ۱۸:۲۳ خورشید غروب می کند و هلال ماه با فاصله تقریبی ۲۰ درجه بالای افق غربی با فاز ۳.۳ درصد قابل رویت است. در این شب ۶ درجه ای سمت چپ ماه سیاره عطارد قرار دارد.

۱۰فروردین

در این تاریخ، سیاره مریخ در کنار هلال ماه قرار می گیرد که ۵ درجه اختلاف زاویه دارد؛ فازماه در این زمان، ۸.۸درصد است.

۱۱فروردین

در این تاریخ هلال ماه در نزدیکی خوشه پروین دیده می شود که اختلاف آن ۱۰ درجه است. خوشه پروین را می توان در سمت راست هلال ماه به خوبی مشاهده کرد.

۱۴فروردین

در چهاردهم فروردین، تربیع اول ماه رخ می دهد؛ زمانی که خورشید غروب می کند ماه در بالای افق جنوبی به صورت نصفه است که به خوبی می توان آن را مشاهده کرد.

۱۸فروردین

در این تاریخ، ماه به صورت ۸۲درصد در نزدیکی ستاره قلب شیر قرار می گیرد که به خوبی می توان آن را مشاهده کرد.

۲۳فروردین

در این زمان می توان زیبا ترین همنشینی سیاره ماه و مشتری را مشاهده کرد. این همنشینی در بامداد ۲۳ فروردین به بهترین وضعیت رصدی می رسد و جدایی زاویه ای این دو از یکدیگر ۱.۹ درجه است. ماه کامل نیز در همین روز صورت می گیرد.

۲۸ فروردین

در صبحگاه تاریخ بیست و هشتم فروردین ماه و پیش از طلوع خورشید، ماه با زحل همنشینی دارد.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.