سه بیمارستان اصفهان در نوروز آماده خدمات دهی به بیماران قلبی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ایام نوروز سه بیمارستان ویژه ارائه خدمات به بیماران قلبی و عروقی است.
سه بیمارستان اصفهان در نوروز آماده خدمات دهی به بیماران قلبی است

التزام – حمید رضا شتابی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماری قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در جهان است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لذا در ایام نوروز تلاش کردیم سه بیمارستان چمران، نور علی اصغر و صدوقی را به صورت ویژه در آماده باش کامل برای ارائه خدمات به بیماران قلبی و عروقی هستند.

وی بیان داشت: ۵۳ درصد از بار بیماری های غیرواگیر کشور مربوط به سه بیماری دیابت و عوارض ناشی از سکته های قلبی و مغزی است و این سه بیماری در اولویت کارهای وزارت بهداشت قرار دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به دو برنامه وزارت بهداشت برای سکته حاد قلبی و مغزی گفت:‌ در حال حاضر سه بیمارستان نور علی اصغر، صدوقی و چمران برای اجرای دو برنامه وزارتخانه دارای امکانات و تجهیزات پزشکی کامل و متخصصان بصورت مقیم هستند.

شتابی، فرصت طلایی در سکته قلبی را کمتر از شش ساعت و در سکته مغزی را کمتر از دو ساعت اعلام  کرد و افزود: اگر در این فرصت طلایی سریع به بیمار رسیدگی شود از وارد شدن آسیب و عوارض جدی جلوگیری خواهد شد و هدف نهایی از اجرای دو برنامه مذکور نیز همین موضوع است.

وی تصریح کرد: به زودی بیمارستان سینا نیز به این جمع می‌پیوندد و مجهز به امکانات و تجهیزات پزشکی کامل و متخصصان به صورت مقیم برای درمان بیماران قلبی و عروقی می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیمارستان الزهرا را تنها بیمارستان مجری برای درمان بیماران سکته حاد مغزی معرفی کرد و اظهار داشت: تاکنون ۴۰ بیمار در این بیمارستان با اقدامات سریع انجام شده از آسیب دائمی مغزی نجات یافته اند.

وی بیان داشت: در ایام نوروز نیز بیمارستان ویژه برای سکته قلبی، شهید چمران است و دو بیمارستان دیگر به صورت کمکی خواهند بود.

شتابی هزینه این برنامه ها را برای دولت سنگین خواند و اظهار کرد: فقط سه تا شش درصد این هزینه ها در قالب طرح تحول نظام سلامت از مردم اخذ می شود.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.