Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
ابقای رئیس سازمان استاندارد/انتقادجهانگیری ازبرگزاری متعددهمایشها
در جلسه شورای عالی استاندار مطرح شد؛

ابقای رئیس سازمان استاندارد/انتقادجهانگیری ازبرگزاری متعددهمایشها

با حکم جدید رئیس جمهور، پیروز بخت که سه سال ریاست سازمان ملی استاندارد را برعهده داشت، دوباره در این مسئولیت ابقاء شد.
ابقای رئیس سازمان استاندارد/انتقادجهانگیری ازبرگزاری متعددهمایشها

التزام – به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه شورای عالی استاندارد عصر امروز(شنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

وی در این جلسه با تاکید بر اهمیت کار سازمان ملی استاندارد، گفت: این سازمان باید نسبت به مسائلی که با سلامت جامعه و ایمنی مردم ارتباط دارد، حساسیت ویژه ای داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حادثه سقوط آسانسور در دانشگاه صنعتی شریف که چندی پیش به وقوع پیوست، از آسیب دیدن برخی اساتید و دانشجویان که از سرمایه های علمی کشور هستند، ابراز تأسف کرد و گفت: انتظار این است که سازمان ملی استاندارد، نقش پر رنگ تری در این گونه موارد که با ایمنی و سلامت مردم مرتبط است، ایفا کند.

جهانگیری با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات نیره پیروزبخت در دوران تصدی سازمان ملی استاندارد، افزود: حکم رئیس جمهور برای انتصاب رئیس سازمان ملی استاندارد سه ساله بود و هم اکنون این دوران به پایان رسیده و دکتر روحانی حکم جدیدی را به وی ابلاغ کرده است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با انتقاد از برگزاری متعدد همایش ها و اعطای جایزه و نشان به افراد مختلف، بر ضرورت تعیین چارچوب و استانداردهای لازم در اعطای نشان و جایزه ملی تاکید کرد و اظهار داشت: لازم است برنامه ای برای اصلاح این رویه تدوین شده و چارچوب مشخصی برای نحوه اعطای تندیس و نشان تعیین گردد.

در این جلسه که وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، راه و شهرسازی، نفت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رییس سازمان ملی استاندارد، دادستان کل کشور و رییس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، موضوع صدور مجوز بازنگری و تجدید نظر آیین نامه تایید صلاحیت شرکت های بازرسی کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد اصلاحات مورد نظر بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورا، به تصویب اعضای شورای عالی برسد.

در این جلسه همچنین موضوع صدور گواهی محصول و گواهی انطباق ویژه کالاهای دانش بنیان و پروانه کاربرد نشان محصولات دانش بنیان و نحوه اعطای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد نشان طراحی شده مورد تایید ریاست سازمان و فرآیند مذکور با همکاری دستگاه های ذیربط تهیه شود.

در ادامه این نشست فرآیند چگونگی تفویض اختیارات اجرایی سازمان ملی استاندارد به دستگاه های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته ای متشکل از معاونین دستگاه های عضو شورای عالی استاندارد این موضوع را بررسی و نتیجه را به شورای عالی ارائه دهند.

اجرای اجباری استاندارد برای ۹ قلم کالا که از سوی کمیسیون تخصصی پیشنهاد شده بود از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی،‌ اجرای اجباری استاندارد برای زعفران بسته بندی شده، چای معطر بسته بندی شده، سرنگ زیرجلدی، سرنگ انسولین، لامپ LED بالاست سرخود، مقوای جعبه مورد مصرف در بسته بندی مواد خوراکی، تعیین معیار مصرف آب و دستورالعمل برچسب آب سردوش، شیرآلات بهداشتی و مخازن آبشویه سرویس های بهداشتی(فلاش تانک) به تصویب رسید.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.