Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
راهیان نور تمدن ساز می شود

راهیان نور تمدن ساز می شود

التزام – حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی راهیان نور، نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارای سه مشخصه تقدس، قوانین اسلامی و نورانیت دانست. وی، نقطه بارز انقلاب را تقدس آن دانست و گفت: در تمام کشورها، لشکرها و نظام ها برای دفاع از کشورهایشان وجود دارد اما […]
راهیان نور تمدن ساز می شود

التزام – حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی راهیان نور، نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارای سه مشخصه تقدس، قوانین اسلامی و نورانیت دانست.
وی، نقطه بارز انقلاب را تقدس آن دانست و گفت: در تمام کشورها، لشکرها و نظام ها برای دفاع از کشورهایشان وجود دارد اما نظام ایران، اسلامی و مقدس است.
رئیسی افزود: نظام جمهوری اسلامی، نظامی مقدس، قانون کشور قانونی بر مبنای دینی است و وجود شورای نگهبان و دیوان عالی کشور نیز برای این است که قوانین کشور با شرع مغایرت نداشته باشد.
وی با بیان اینکه هدف قیام انقلاب اسلامی، قیام برای رضای خدا بوده است، اظهار کرد: آنچه باعث می شود این نظام نورانیت شکل گیرد ارتباط سازمان و اتصال آن با وحی است.
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دفاع مقدس نیز برگرفته از ارزش های شرع است، افزود: دفاع مقدس از ارزش های الهی بر گرفته شده برای همین نورانیت دارد و سرزمین های نور نیز سرزمین هایی متفاوت هستند و معلمان این سرزمین ها درس حق شناسی، دشمن ستیزی، مقاومت و ایستادگی و آمادگی برای خطر می دهند.
تولیت آستان قدس رضوی، دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور را دانش آموزان این مکتب خواند و اظهار کرد: زنان و مردانی که به این سرزمین سفر می کنند درس رشادت، شهامت، ایستادگی، دست شناسی و دشمن شناسی. خستگی ناپذیری در راه انجام وظایف و به طور کلی سبک زندگی می آموزند.
رئیسی به بیانات اخیر رهبری در خصوص راهیان نور اشاره کرد و گفت: باید این حرکت ها به صورت گسترده تر و به لحاظ کمی و کیفی با نگاهی باز و به صورت حرکتی اثربخش انجام شود.
وی با یادآور شدن اینکه راهیان نور حرکتی در راستای حفظ ارزش های انقلاب و دفاع مقدس است، خطاب به مسئولان بیان کرد: مردم و مسئولان خدمت گذار باید بدانند مهمترین رسالت آنها حفظ آثار و برکات خون پاک شهد که برای آحاد جامعه در جایگاه کلاس درس است.
وی افزود: حرکت کاروان های راهیان نور به سمت مناطق عملیاتی برای مردمی است که می خواهند تمدن ساز شوند و تمدنی را رقم بزنند که مدرنیته ایست که به نام دین و ارزش های الهی بوده است.
وی این تمدن را تمدنی بر مبنای عدالت خواهی خواند و ادامه داد: باید به واسطه این تمدن با عدل خواهی و زدودن ظلم و نابرابری، با جدیت و با استکبار و زیاده خواهی مقابله کرد و ارزش های الهی و سعادت دنبا وآخرت را رقم می زد.
تولیت آستان قدس رضوی،  بر عالم گیر شدن این تمدن در عالم تاکید کرد و گفت: این دعوت فراگیر شده و شاهد امتداد راهبردی این نور در سراسر عالم همچون عراق، سوریه و یمن و هرجایی که برای عدالت تلاش می کند خواهیم بود .
وی در ادامه بیان کرد: رسالت جوان ایرانی رسالت سنگینی است که برای ساخت کشور و رفع مشکلات و تنگناها به خدا اتکا و با اعتماد به نفس در برابر آنان که عرصه بر کشور تنگ کرده اند ایستادگی کنند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.