Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
خوزستان نیازمند کار بیشتر در حوزه بهداشت و درمان است

خوزستان نیازمند کار بیشتر در حوزه بهداشت و درمان است

وزیر بهداشت و درمان گفت: کارهای فراوانی در حوزه بهداشت و درمان در خوزستان انجام شده ولی برای رسیدن به نقطه مطلوب باید بیشتر کار کرد.
خوزستان نیازمند کار بیشتر در حوزه بهداشت و درمان است

التزام – سید حسن قاضی زاده هاشمی شانگاه امروز در جمع خبرنگاران در شوشتر اظهار کرد: شاهد این هستیم که هم در این بیمارستان و هم بیمارستان الهادی شوشتر کارهای خوبی شده که در آن بیمارستان ما هم دانشکده پیراپزشکی را افتتاح کردیم و هم تخت های ویژه ای  برای نوزادان بود.
وی افزود: فوق تخصص نوزادان آمده که در کنار سه متخصص کودک مشغول به کار شده اند و ارائه خدمت می کنند.در اینجا هم سی تی اسکن را افتتاح کردیم و خوشبختانه محل ام ار ای در حال آماده شدن است که بایستی بتوانیم اوائل سال آینده تحویل دهیم و راه اندازی شود.
هاشمی بیان کرد: در عین حال جلسه ای هم باید باشد تا مشکلات بیمارستان گتوند را که مردم به آن اشاره کردند حل کنیم و هم برای ارتقای دانشکده پزشکی شوشتر ببینیم چه کارهایی بایست کرد تا بتواند به تدریج ارتقا پیدا کند.
وزیر بهداشت گفت: در خوزستان هم در زمینه طرح تحول نظام سلامت هم خیلی کار شده است اما واقعیتش من قبلا هم گفتم خوزستان نیاز به توجه ویژه دارد و با همه جای ایران متفاوت است و دستگاهی مثل دستگاه ما هم باید همین اقدام را بکند.
هاشمی افزود: ما ممنونیم از دولت و بنیاد مستضعفان که انصافا کمک کردند. از ستاد اجرایی فرمان امام هم متشکریم چون آنها وظیفه مستقیم در حوزه ما ندارند اگر چه مولود انقلاب هستند و انتظار این است که در رسیدگی به محرومین و مستضعفین به خصوص مردم خوزستان که واقعا همه چیزشان را برای کشور و انقلاب گذاشتند کمک کنند.
وی تصریح کرد: در عین حال انتظار داریم همان طور که تاکنون شرکت ملی نفت کمک کرده گام های بسیار موثرتری بردارد و همراهی بکند در حوزه بهداشت و درمان چون بخشی از بیماری های ما متاسفانه ناشی از اقدامات بشر است و یک بخشی از آن هم طبیعی است و یک بخشی هم به خاطر دستکاری هایی است که می شود و آلودگی هایی که هست در وهله اول شرط عقل این است که پیشگیری کنیم تا آنجایی که توانستیم پیشگیری کردیم و بعد درمان هم مرهمی باشد بر درد مردم.
هاشمی عنوان کرد: می توانم بگویم که خوب کار شده ولی هنوز تا وضعیت مطلوب و استاندارد خیلی فاصله داریم. مسئله فاضلاب مسئله خیلی مهمی در استان خوزستان است. حتی متاسفانه در شهری مثل خرمشهر که دوباره بعد از جنگ ساخته شده می بینیم که مردم هم مشکل دارند. در کل خوزستان در بحث آب و فاضلاب مشکل دارند و اینها در کار ما دخالت دارد. ریزگرد ها هم که مصیبتی شده برای زندگی روزمره مردم که تعداد بیماران را نیز افزایش داده است.
وزیر بهداشت گفت: جدای از آن هم شما دیدید که شیوع وسیع بیماری های تنفسی شبه آسم را داشتیم که خوشبختانه توجه به علم و تجربه بین المللی کمک کرد به هرس کردن گیاهان و آن شیوع بالای ۱۰۰ هزار نفری کاهش پیدا کرد و به چند هزار نفر منتهی شد. امیدواریم سال آینده کمتر باشد اما هنوز خیلی فاصله داریم. در کل با وجود اعتبارات استانی تلاش می کنیم که بیشترین اعتبار را به خوزستان، سیستان و بلوچستان ایلام و خراسان جنوبی اختصاص دهیم.
هاشمی افزود: در خوزستان داریم سالانه ۱۰۰ نفر نیروی بومی می گیریم ولی سه دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دزفول و آبادان را داریم. در کنار آنها شوشتر و بهبهان هم هست و باید کمک کنیم تا بتوانتد رشد کنند. واقعیت آن است که اعتبار می خواهند و امیدواریم اعتبار لازم را هم دولت و هم نمایندگان کمک کنند.
وی تصریح کرد: نهایت تلاشم این بوده که از اعتبارات بقیه نقاط بزنیم و به خوزستان کمک کنیم. استاندار خوزستان هم دارند کمک می کنند و ۲۵۰ طرح بهداشتی هم هست که با مشارکت استانداری و وزارت بهداشت هم در حال ساخت است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.