با حضور معاون اول رئیس جمهور

کارخانه روغن‌کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون اول رئیس جمهور كارخانه روغن‌كشی با سرمايه‌گذاری 5 هزار و 300 ميليارد ريالی در منطقه ويژه اقتصادی بندر امام خمينی(ره) به بهره‌برداری رسيد.
کارخانه روغن‌کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی به بهره‌برداری رسید

التزام – دوشنبه شب در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور کارخانه روغن‌کشی با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.

با احداث فاز نخست این کارخانه به ظرفیت سالانه هفتصد هزار تن، زمینه  کاهش وابستگی کشور به تأمین کنندگان خارجی کالاهای اساسی، در راستای واردات روغن خوراکی و کنجاله خوراک دام فراهم خواهد شد.

فاز نخست این کارخانه روغن‌کشی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های روغن‌کشی در منطقه، با مساحتی معادل ۲۲ هکتار و به ارزش ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

با بهره‌برداری از فاز نخست این کارخانه بزرگ روغن‌کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) سالانه حداقل ۷۰۰ هزار تن به ظرفیت حمل و نقل دریایی این مجتمع بزرگ بندری افزوده می‌شود.

این کارخانه با برخورداری از سه خط تولید به ظرفیت هر کدام ۲ هزار تن، در چهار باب سوله به مساحت ۳۴ هزار متر مربع، به همراه ۶۳ مخزن به ظرفیت ۱۳۲ هزار تن و ۴۸ سیلو به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن، زمینه لازم برای خودکفایی کشور در زمینه روغن خوراکی و کنجاله خوراک دام را در آینده فراهم خواهد کرد.

منبع : فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.