استاندار مازندران:

نباید رسانه‌های اجتماعی جای کتاب را بگیرد

التزام - استاندار مازندران گفت: نباید رسانه‌های اجتماعی جای کتاب را بگیرند.
نباید رسانه‌های اجتماعی جای کتاب را بگیرد

ربیع فلاح جلودار گفت: بسیج یادآور ایثار فداکاری‌ها تلاش و از خودگذشتگی‌ها است و آن وقتی که بسیج در صحنه نبرد با بعثی‌ها وارد شد صحنه جنگ متفاوت شد و امروز اقتدار ما از حضور همین نیروهای بسیجی است که در همه خطوط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حضور فعال دارند.

استاندار مازندران تصریح کرد: باید سیره و روش کسانی که در عرصه فرهنگ قلم زدند آشنا شویم و شایستگی‌های آنان را در وجود خودمان بپرورانیم.

فلاح با بیان اینکه استان مازندران رتبه دوم کتابخوانی را در کشور کسب کرده خبر مسرت بخشی است، اظهار کرد: کتاب یگانه عنصر علم عالم در همه اعصار بوده و پل رستگاری، معدن دانش و چشمه ادب و حکمت است و آثار فاخری که در متن کتاب گنجانده شده است.

وی افزود: باید تلاش کنیم کتابخوانی را در سبد روزمره زندگی قرار دهیم و خواص جامعه که امروز در جامعه مطرح هستند افرادی‌اند که با کتاب مانوس بودند و زمان فراغت را با کتاب می‌گذرانند.

استاندار مازندران با بیان اینکه محققان و نویسندگان کتاب را به عنوان میراث خود در جامعه ارایه کرده‌اند، گفت: متاسفانه باید اذعان داشته باشیم که ما از کتاب دور شدیم.

وی افزود: وجود شبکه‌های اجتماعی که اکنون بی حد و حصر خودش را در زندگی نشان می‌دهد نباید وقتمان را تحت تاثیر قراردهد و ما را از اهدافمان دور کند.

فلاح با اشاره به بمباران اطلاعات رسانه‌ها، افزود: باید مطالعه کتاب در راس امور و از مطالبات جدی مردم باشد و کتابداران باید الگوی کتابخوانی جامعه باشند.

وی با بیان اینکه امروز نباید به فضاهای آموزشی مدارس اکتفا کنیم، افزود: موضوع مربوط به کتابخانه‌های شهر باید مورد توجه شهرداران قرار بگیرد متاسفانه مازندران از نظر فضای کتابخانه‌ای فاصله بسیار زیادی با متوسط جهانی و کشوری دارد.

استاندار مازندران گفت: توجه خیرین در حمایت از نظام، مردم و مستضعفان در مازندران در خط مقدم و سرآمد در کشور است و در چنین روزی باید از این عزیزان خیر هم تقدیر و تشکر شود.

 

 

ایسنا

مطالب پیشنهادی :

یک نظر در “نباید رسانه‌های اجتماعی جای کتاب را بگیرد”

  شهروند
  | |
  ۱۷ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۲۱
  0
  0

  به به…

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.