مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان:

کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان در اهواز برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان در اهواز آغاز می‌شود و به مدت ۲ روز ادامه دارد.
کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان در اهواز برگزار می‌شود

خسرو نشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان در ادامه چهارمین سری از کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در اهواز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان با هدف ایجاد طنین حفاظت و هم‌افزایی فراگیر برگزار می‌شود افزود: شناسایی و معرفی آثار تاریخی از دیگر اهداف این کنگره است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان عنوان کرد: کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان به مدت ۲ روز در روزهای پنجم و ششم بهمن‌ماه در هتل پارس اهواز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این مطلب که کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان به عنوان مقدمه‌ کنگره‌ ملی با هدف احیاء کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی بم پس از سال‌ها وقفه اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: این کنگره به طور مستقل در سراسر استان‌ها در سایه مشارکت دستگاه‌های استانی، جامعه دانشگاهی و فرهنگی برگزار خواهد شد.

نشان بیان کرد: این کنگره در هشت محور برگزار می‌شود که محورهایی در زمینه حوزه‌های فرهنگی- طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی و منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی از جمله آنها هستند.

وی سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان‌شناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس، راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته را از دیگر محورهای کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان عنوان کرد و افزود: برپایی نمایشگاه عکس نیز یکی از برنامه‌های جنبی این کنگره است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان نمایش فیلم و نشست با اساتید معماری ایران را از دیگر برنامه‌های جنبی کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی خوزستان اعلام کرد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.