تقویت همکاری‌ها میان دانشگاه شهید چمران و استراسبورگ فرانسه

در دیدار رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با قائم‌مقام واحد تحقیقاتی مطالعات زبان آلمانی دانشگاه استراسبورگ فرانسه و دکتر بیک باغبانی استاد زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه، بر لزوم همکاری‌های مشترک میان دو دانشگاه تأکید شد.
تقویت همکاری‌ها میان دانشگاه شهید چمران و استراسبورگ فرانسه

دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: دانشگاه شهید چمران با داشتن ۷۰۰ عضو هیأت‌علمی دارای ظرفیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بسیاری است که این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه همکاری‌های بیشتر را فراهم کند.

وی همچنین به وضعیت استان اشاره کرد و افزود: خوزستان قطب کشاورزی، صنعت، انرژی و نفت کشور است. وجود صنایع کلان و همچنین رودخانه‌های بزرگ در این استان، در کنار هم‌مرز بودن با کشورهای همسایه در رشد و توسعه منطقه تأثیرگذار بوده است. آثار تاریخی فراوان و وجود اقوام و مذاهب مختلف در استان از دیگر مزیت‌های قابل‌توجه در خوزستان است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: در حوزه باستان‌شناسی نیز با وجود آثار فراوان تاریخی در استان می‌توان با انجام پروژه‌های مشترک کارهای مؤثری انجام داد.

همچنین در این نشست پروفسور کریستین مایار قائم‌مقام واحد تحقیقاتی مطالعات زبان آلمانی دانشگاه استراسبورگ فرانسه، هدف از حضور خود در این دانشگاه را تقویت همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی میان دو دانشگاه عنوان کرد و گفت: این مسأله می‌تواند به ارتقاء جایگاه هر دو دانشگاه کمک کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه رئیس جدید دانشگاه استراسبورگ نسبت به ایجاد ارتباط و توسعه همکاری‌ها با دانشگاه‌های ایران در بخش‌ها و رشته‌های مختلف بسیار علاقه‌مند است.

استاد دانشگاه استراسبورگ فرانسه گفت: دو دانشگاه می‌توانند در رشته‌های اقتصاد، حقوق، زبان، زبان فرانسه، مطالعات فرهنگی شرق و غرب، ادیان، هنر و باستان‌شناسی همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند.

* از دیگر محورهای گفتگو در این نشست تهیه پروفایلی از دانشگاه شهید چمران برای ارائه به دانشگاه استراسبورگ، بسترسازی و ایجاد هماهنگی برای بازدید رییس دانشگاه استراسبورگ از دانشگاه شهید چمران، تبادل دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری، تبادل اساتید برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، برگزاری کارگاه‌ها و کنفرانس‌های مشترک و … بوده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.