معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خوزستان:

۷۵ درصد از بی‌سوادان خوزستان را دختران تشکیل می‌دهند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه هم‌اکنون 59 هزار بی‌سواد در جامعه هدف 10 تا 49 سال در استان وجود دارند، گفت: 75 درصد از بی‌سوادان استان را دختران تشکیل می‌دهند.
۷۵ درصد از بی‌سوادان خوزستان را دختران تشکیل می‌دهند

موسی شیخی براساس آمار رسمی در سال ۹۰ بیش از ۲۳۰ هزار بی‌سواد در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در خوزستان وجود داشت که هم‌اکنون این رقم به ۵۹ هزار نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه مرکز آمار ایران تعداد بی‌سوادان را هر پنج سال یک‌بار گزارش می‌کند، افزود:‌ تا پایان سال آمار نهایی بی‌سوادان اعلام می‌شود؛ سالانه ۴۵ هزار نفر تحت پوشش سوادآموزی قرار می‌گیرند و از این افراد به‌طور معمول ۶۰ تا ۶۵ درصد با موفقیت آزمون‌ها را پشت سر می‌گذارند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: با توجه به اقداماتی که در راستای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در استان صورت گرفته است، درصورتی‌که آمار ارائه‌شده از سوی مرکز آمار ایران افزایش نداشته باشد، پیش‌بینی می‌شود معضل بی‌سوادی در استان تا ۲ سال آینده ریشه‌کن شود.
شیخی با بیان اینکه مسائل جسمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی در تولید بی‌سواد نقش دارند، تصریح کرد:‌ ممکن است فردی معلول باشد یا نتواند به مدرسه برود؛ همچنین برخی مسائل فرهنگی موجب شده است که ۷۵ درصد بی‌سوادان استان را دختران تشکیل دهند. در استان ما در زمینه‌های مختلف جسمی ، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به کارهای مختلفی برای کاهش آمار بی‌سوادان و انسداد راه‌های ورود به بی‌سوادی نیاز است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.