انشقاق در جبهه النصره و جدایی دو سرکرده

عضو مجلس شورا، مسئول کل امور اقتصادی و مسئول نظامی گروه تروریستی فتح الشام (جفش) در حلب اعلام کردند از این گروه جدا شده‌اند.
انشقاق در جبهه النصره و جدایی دو سرکرده

دو سرکرده گروه تروریستی «جبهه فتح الشام» (جبهه النصره سابق) اعلام کردند که به طور قطع از این گروه خارج شده اند.

در یک بیانیه دست‌نوشت، «أبو أحمد زکور» عضو مجلس شورا و مسئول کل امور اقتصادی و «حمزه سنده» عضو این شورا و مسئول نظامی این گروه در حلب اعلام کردند که از فتح الشام جدا شده‌اند.

به گزارش وبگاه خبری «آرا»، این دو تروریست اعلام کردند که به خاطر تفرقه تروریستها در عرصه میدانی و تلاش هر گروه برای انتقامگیری در عرصه سوریه این تصمیم را اتخاذ کرده اند.

زکور و سنده همچنین تأکید کردند که پس از جدایی از جبهه فتح الشام، از هیچ گروه یا رسته دیگری پیروی نخواهند کرد.

این در حالی است که فتح الشام اعلام کرد که مذاکرات آستانه را که قرار است چند روز دیگر در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شود، قبول ندارند.

جفش یا همان جبهه النصره سابق به همراه داعش از آتش‌بس در سوریه مستثنی شده‌اند.

در بیانیه زکور و سنده آمده است: پس از اینکه از متحد شدن ناامید شدیم اعلام میکنیم که از فتح الشام خارج شده‌ایم.

جفش روز گذشته مدعی شد که هدف اصلی برگزاری نشست آستانه تحمیل راهکارهایی برای تسلیم شدن آنچه این گروه «مجاهدین» میخواند است.

این گروه تروریستی همچنین تأکید کرد که پس از آزادسازی حلب به دست ارتش سوریه و سنگین شدن کفه ترازو به سود روسیه برخی از گروههای تروریستی برای حفظ رابطه با کشورهای حامی خود وارد این مذاکرات شده اند.

در این بیانیه همچنین آمده است که «هر کس به آستانه برود به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با باقی ماندن [بشار] اسد [رئیس جمهور سوریه] در قدرت موافق است».

فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.