نماینده مردم شادگان در مجلس:

بزرگانی چون «ملافاضل» پس از مرگشان هم برای جامعه منشا خیرند

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگانی همچون ملافاضل سکرانی به سبب جایگاه، مرتبه و شأنی که در جامعه به خصوص جمع هنرمندان داشتند، پس از درگذشت‌شان همچون حیاتشان منشاء خیر و برکتند.
بزرگانی چون «ملافاضل» پس از مرگشان هم برای جامعه منشا خیرند

مجید ناصری‌نژاد اظهار کرد: جایگاه ملافاضل در شعر عربی در داخل و خارج از کشور بر هیچ کس پوشیده نیست اما متأسفانه آنگونه که باید با توجه به این جایگاه نتوانستیم برای زنده‌نگه داشتن نام این شخصیت کار در خوری انجام دهیم.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد این شاعر پرآوازه، از وی به عنوان هنرمندی وطن‌پرست و عاشق اهل بیت یاد کرد و گفت: ویژگی منحصر به فرد ملافاضل سکرانی، حس تعلق او به زادگاه و وطن خویش بود و گواه این حس تعلق، زیستن در دیار پدری‌اش شادگان، تا پایان عمر پربرکت وی بود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده از ابتدای آغاز به کار مجلس دهم با همراهی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شادگان، پیگیر طراحی و اجرای یادمانی فاخر و درخور برای این شخصیت ارزنده بوده که پس از رایزنی‌های فراوان توانستیم بودجه لازم را برای این منظور از محل اعتبارات وزارت نفت دریافت کنیم.

ناصری‌نژاد افزود: مدیران ما به خصوص مدیران فرهنگی ما از نقش و جایگاه افرادی همچون ملافاضل در اعتلای فرهنگ و هنر استان خوزستان به ویژه شادگان غافلند وگرنه پس از درگذشت هنرمندی چون ملافاضل حتی نباید لحظه‌ای در بهره‌گیری از جایگاه وی درنگ کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار مجلس دهم پیگیر طراحی و اجرای یادمانی فاخر و درخور برای این شخصیت ارزنده بوده که پس از رایزنی‌های فراوان توانستیم بودجه لازم را برای این منظور از محل اعتبارات وزارت نفت دریافت کنیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون این بودجه نزد ستاد نوسازی مدارس است و ما به موازات رایزنی برای اختصاص بودجه، موضوع را با طراحان و هنرمندان بزرگی در کشور مطرح کردیم که خوشبختانه انجام این کار در مراحل پایانی خود به سر می‌برد.

ناصری نژاد در پایان خاطر نشان کرد: قطعاً تا روزهای آینده می‌توانیم شاهد رونمایی از طرح نهایی یادمان «عمید ابوذیه» ملافاضل سکرانی با تایید نظر خانواده این مرحوم در شادگان باشیم.

 

مطالب پیشنهادی :

یک نظر در “بزرگانی چون «ملافاضل» پس از مرگشان هم برای جامعه منشا خیرند”

  • محمد در تاریخ 21 ژانویه, 2017, 23:18

    خدایش بیامرزد انشالله

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.